Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Okul Servis Sıkı Denetim

Okul Servis Sıkı Denetim

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2010 Pazartesi 15:57
Okul Servis Sıkı Denetim

Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrenci taşıyan okul servis araçlarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Esentepe IMKB Lisesi ve Türk Telekom İlköğretim Okulu önlerinde öğrencileri evlerine götürüp getiren servis araçlarına yönelik uygulama yaptı.

Uygulamada servis araçlarındaki yolcu emniyet kemeri, araç arkasında dur lambasının yanıp yanmadığı, aracın arka pencere korkuluklarının olup olmadığı ve rehber personelin bulunup bulunmadığını gibi v.b gereçleri kontrol etti.

Denetimlerin yıl boyunca devam edeceğini belirten Ulaşımdan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı M.Emin İzol, denetimlerinin istenen verimlilikte olmasının sağlanması için velilere de büyük görevler düştüğünü söyledi.

Başkan Yardımcısı İzol, “Servis araçlarına yönelik yürüten denetimlerin tam manasıyla amacına ulaşmasını istiyorsak velilere ve okul idarecilerine büyük görev düşüyor. Öncelikle okul servis araçlarına çocuklarını bindiren anne ve babalar ile bu araçlarla okullarına taşıma yapılan okul idarecileri bu konunun takipçisi olmalıdır. Anne ve babalardan tek isteğimiz okul servis araçlarının bakımlı temiz ve kurallara uygun olmasına dikkat etmeleridir. Okul yöneticilerinin de özellikle servis araçlarını kullanan sürücü ve rehber personele dikkat etmelerini istiyoruz” dedi.

Denetimlerden duydukları memnuniyeti ifade eden öğrenciler ise Şanlıurfa Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek, okullara güvenli bir şekilde gitmeleri için kontrollerin yıl boyunca devam etmesi gerektiğini belirttiler.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com