Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Okul müdürünün darb edildiği iddia edildi

Okul müdürünün darb edildiği iddia edildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde öğrenci taşımacılığı yapan mahalle muhtarının, yevmiyelerini tam olarak vermediğinden dolayı okul müdürünü darp ettiği iddia edildi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2015 Çarşamba 23:47
Okul müdürünün darb edildiği iddia edildi


Siverek’in Dalkaya mahallesinde öğrenci taşımacılığı yapan mahalle muhtarının, yevmiyelerini tam olarak vermediğinden dolayı okul müdürünü darp ettiği iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Dalkaya mahallesine öğrenci taşımacılığı yapan Yenice Mahalle Muhtarının aynı zamanda köy postacılığı yaptığı ve durumu fark eden Dalkaya Okul Müdürü’nün mahalle muhtarının öğrenci taşıma günlerinde kesinti yaptığı iddia edildi. Daha sonra bunu öğrenen mahalle muhtarının ise okul müdürünü makam odasında darp ettiği ileri sürüldü.

Darp iddiası ile ilgili Türk Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen, Eğitim-Sen, Özgür Eğitim Sen, Eğitim İş Sen ve Türk Eğitim Çalışanları Sendikası Siverek temsilcileri Dalkaya okulunu ziyaret ederek darp edildiği iddia edilen okul müdürüne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından Grup adına Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası basın açıklaması yaptı.

Aslanparçası, darp olayını kınadıklarını belirterek şunları ifade etti: “Dalkaya köyünde taşıma ile öğrenci getirmesi gereken Yenice Köyü Muhtarına ait taşıma aracı ile öğrenci taşımak yerine öğrenci servis aracıyla köy postacılığı yapmıştır. Alması gereken günlük yevmiye haksız kazanç sağlamaması adına tarafına ödenmemiş olup, okul müdürümüz Muhammed Kalaylı tarafından günlerinde kesinti yapılmıştır. Okul müdürümüz haksız kazançla devletimizi zarara uğratacak bu eyleme izin vermediği için ilgili köyün muhtarı tarafından kendi makam odasında ağır hakarete maruz kalmış ve darp edilmiştir.”

Darp edildiği iddia edilen okul müdürünün rapor aldığını belirten Aslanparçası, “Müdür arkadaşımız, darp raporu alıp savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Biz eğitim sendikaları olarak öncelikle hiçbir iş yapmadan devleti dolandırıp haksız kazanç elde etmek isteyen Yenice Köyü muhtarına karşı, gördüğü hakarete ve şiddete rağmen, hakkı ve hukuku savunmaktan bir an bile tereddüt etmeyen okul müdürümüz Muhammed Kalaylı’nın sonuna kadar desteklediğimizi belirtiyoruz. Yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor ve öğretmen arkadaşımıza geçmiş olsun diyoruz. Öğretmenin verimli olmasını, çaba göstermesini beklemek hata olacaktır. Bu tarz olaylarla karşılaştığımız sürece de tüm eğitim çalışanları olarak ortak tavır almaktan da kaçınmayacağımızı belirtmek istiyoruz.” dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com