Advert
Advert
Advert

"Okul müdüre göre şekillenir"

Lise müdürleriyle tanışma toplantısında bir araya gelen Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, eğitim yöneticisi olmanın çok önemli bir görev olduğunu belirterek okulun müdürlere göre şekillendiğini söyledi.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Batman’da bulunan lise ve Milli Eğitim’e bağlı bağlı kurum müdürleriyle tanışma toplantısıyla bir araya geldi.

Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleşen tanışma toplantısına, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Şube Müdürleri Abdulvahap Hınç, Akın Arı, Mehmet Işık ve Batman Merkezde eğitim veren Anadolu ve mesleki lise müdürleri ile Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, “Arkadaşlar 21. yüzyılda hala geçerliliğini koruyan bir söz var, ‘Müdür ne ise okul odur, okul müdüre göre şekillenir’, Okullarda problemler olabilir, biz şuna bakacağız, oradaki idareci arkadaşımızın problemi çözmek için bir gayreti var mı?  Eğitim yöneticisi olmak çok önemli bir görevdir. Bu görevin farkında olacağız, çünkü biz eğitimi yöneten idarecileriz. Milli Eğitim Bakanlığı bu ülkede en büyük kurum ve hızla büyüyen bir camiadır. Tabi ki problemlerimiz de var, ama biz şunun farkındayız ki, her geçen yıl problemlerimiz, bir önceki yıla göre azalıyor.” dedi.

Eğitimcinin, her yönüyle topluma örnek rol model olmak durumunda olması gerektiğini dile getiren Aslan, “Bu nedenle topluma doğru örnek olurken, değerlerine bağlı, nitelikli eğitim görmüş, bir nesil yetiştirme çabası içinde olacağız. Kapınız öğretmene, öğrenciye ve veliye, kısacası sizinle görüşmek isteyen herkese açık olsun. İdareci olarak güler yüzlü, adil ve hoşgörülü olun çünkü biz tüm dünyaya hoşgörüyü öğreten bir dinin ve milletin mensuplarıyız.” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Aslan’ın konuşmasının ardından, Şube Müdürleri sorumluluk alanları ile ilgili bilgilendirme konuşması yaptılar. Toplantı da okul müdürlerinin talep ve önerileri dinlendi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu