Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Okul koridoruna astıkları yazılarla Arapça çalışıyorlar

Okul koridoruna astıkları yazılarla Arapça çalışıyorlar

​Bitlis Said-i Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, okulun tavanına astıkları yazılar sayesinde Arapçayı görsel olarak öğreniyor.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2016 Perşembe 15:52
Okul koridoruna astıkları yazılarla Arapça çalışıyorlar

Bitlis Said-i Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından, okulun tüm koridorlarına, öğrencilerinin Arapça kelimeleri daha iyi öğrenmeleri için üzerinde Arapça ve Türkçenin yazılı olduğu pankartlar asıldı.

A4 ebadındaki kartonlara yazılan Arapça ve Türkçe sözcükler bantlarla koridorlara asıldı. Öğrenciler koridora çıkarken, sınıflara giriş ve çıkışlarda, okula gelişlerinde asılan Arapça sözcükleri okuyarak ezberlemeye çalışıyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren okul müdürü Metin Balkaya, uluslararası dil olarak kabul edilen Arapçanın daha iyi öğrenilmesi için bu çalışmayı başlattıklarını belirtti.

Balkaya, 18 Aralık’ı içine alan haftanın Arapça haftası kabul edilmesi nedeniyle böyle bir çalışmayı başlattıklarını dile getirerek şöyle konuştu: “Öğretmen arkadaşlarımız Arapça haftası münasebetiyle böyle bir etkinlik yapmışlar. Arapçanın daha iyi öğrenilmesi için okulumuzda metin canlandırma, yarışma ve benzeri etkinlikleri yapıyoruz. Özellikle öğretmenlerimiz tarafından yapılan bu etkinlik çok faydalı oluyor. Koridoru kullanan öğrencilerimiz bu sözcükleri okuyarak ezberliyorlar.” dedi. (Şükrü Tontaş- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com