Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Okul kantinlerine sıkı denetim

Okul kantinlerine sıkı denetim

Yeni eğitim-öğretim yılında İzmirli öğrencilerin güvenilir gıda tüketmesini sağlamak amcıyla, 'Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Denetim Birimi' harekete geçerek, okul kantinlerini denetledi.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2014 Cumartesi 00:02
Okul kantinlerine sıkı denetim

 Okulların açılmasıyla birlikte yeniden çalışmaya başlayan okul kantinleri, İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından sıkı denetimden geçti. Öğrencilerin sağlıklı beslenmesini sağlamak amacıyla okul kantinlerini denetleyen ekipler, denetim sırasında kantin sahiplerine gıdaların muhafazası ve satışı konusunda uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.


‘Güvenilir Gıdanın Takipçisiyiz’ diyen İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, öğrencilerin sağlıklı gıda tüketmesi için İl ve İlçe Müdürlüklerindeki görevli personelin iş başında olduğunu söyledi.


Denetim ekipleri tarafından okul kantinlerinin kontrolden geçtiğini ifade eden Güldal, satışa sunulan gıdaların muhafaza şartlarının uygunluğuna bakıldığını belirtti. Özellikle sıcak ve soğuk tüketilmesi gereken gıdaların sıcaklıklarının korunarak muhafaza edilmesi ve soğuk zincirinin kırılmaması gerektiğine dikkat çeken Güldal, kantinlerdeki açılır pencerelerin ve kapıların dışarıdan haşere girişini önleyecek şekilde tasarlanmış olması gerektiğini kaydetti.


Son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satışının yasak olduğunu hatırlatan Güldal, öğrencilerden bilinçli birer tüketici olmasını istedi. Tükettikleri gıdaların güvenilirliğinden şüphe duyan öğrencilerin, kendilerine ‘ALO 174 Gıda Hattı’ aracılığıyla ulaşabileceğini hatırlatan Güldal, bu hatta gelen şikayetlerin gerekli birimler tarafından değerlendirileceğini vurguladı. (Muhammed Yıldız – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com