Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Okul Kantinlerine dikkat çekildi

Okul Kantinlerine dikkat çekildi

Okulların açılmasına az bir zaman kala çeşitli kurumlar çalışmalarını hızlandırdılar.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2014 Çarşamba 14:01
Okul Kantinlerine dikkat çekildi

Bu doğrultuda Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odasına bağlı Kantinci üyeler ile Eyyübiye Zabıta Müdürü ve Karaköprü Zabıta Müdürünün katıldığı toplantıda Kantinci esnafların sorunları ve talepleri görüşüldü ve çözüm önerileri sunuldu.
Konu hakkında bir açıklama yapan Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet ALTUN; “Yakın bir zamanda okullar açılacak canımız, göz bebeğimiz olan çocuklarımızın okulda alış veriş yaptıkları kantinciler hangi ortamda satış yapıyorlar, ne sorunları var, nasıl çözeriz amacıyla bir toplantı yaptık. Özellikle okul çevresinde tablada ve açıkta Döner, Pamuklu şeker, palıza, çekirdek gibi içinde ne olduğu belli olmayan gıdalar satan tablacılarla mücadele edilmesini istedik. Bunlar çocuklara 1 TL ye döner satmaktalar 1 TL ye satılan dönerin içinde ne var? ne kadar sağlıklıdır? bunların araştırılması ve önlenmesi lazım. Okul idarecilerinin çocukları dışarı bırakmaması lazım. Dışarıda bu çocukların başına bir olay gelse bunun hesabını vermek zorunda kalacaklar. Oysa kantinler okul müdürleri, Aile birlikleri, Zabıta ve Tarım İl Müdürlüğü ekiplerince düzenli olarak denetlenmektedir. Velilerden de ricamız çocuklarını dışarıdan alış veriş etmemeleri hususunda bilgilendirmeleridir.
Açılamasına devam eden Başkan Mehmet ALTUN “Ayrıca toplantımıza katılarak şereflendiren Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürü Halit Ataş’a ve Karaköprü Belediye Zabıta Müdürü Mahmut Mat’a ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz. Davet ettiğimiz halde Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürü ise toplantıya katılmadı” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com