Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Okul İnşaatlarını Müşavir Firma Denetleyecek

Okul İnşaatlarını Müşavir Firma Denetleyecek

Milli Eğitim Bakanlığınca 2013 yatırım programında yer alan 342 okul, 495 adet lojman, 30 Öğrenci pansiyonu, 17 Spor Salonu, 2. Çok Amaçlı Salon ve 27 Atölye inşaatı için başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2013 Cuma 11:27
Okul İnşaatlarını Müşavir Firma Denetleyecek

Bu kapsamda inşaatların standartlara uygun, daha güvenli ve daha hızlı yapılar inşa edilmesi için gerekli olan "denetim" mekanizmasını yapmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan ihale sonucunda BCT İnşaat Müşavirliği ile İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci arasında sözleşmesi imzalandı.
İmzalanan sözleşme gereği; standartlara uygun, daha güvenli ve daha hızlı yapılar inşa edilmesi, özellikle yapıların projelendirmesi, uygulaması ve denetlenmesi 03/10.2013 tarihiden itibaren ilgili müşavir firma tarafından yapılacak.
Sözleşme imza töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “Artık Okullarımızın fiziki ve standartlara uygun, sağlam, güvenli ve en önemlisi de zamanında inşa edilecek olması öncelikli hedefimiz olacaktır. Müşavirlik hizmeti ile yapılacak olan bütün eğitim binaları daha kaliteli, daha sağlam eksiksiz yapılmasına özen gösterilecektir. Bununla birlikte Depreme dayanıklı, çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerine uygun, görkemli binalar ve araç gereç yönünden dört dörtlük binalar yapmak için çalışmalarımız gece gündüz demeden devam ediyor. İlimizdeki derslik sayısını hızlı bir şekilde arttırıyoruz. Bununla birlikte eğitim ve öğretim kalitesi de bizleri yakından ilgilendiriyor. Çünkü bizim en büyük gücümüz iyi yetişmiş, çağın gerektirdiği bilgilerle donanmış genç nüfusumuzdur. Genç nüfusumuz ne kadar iyi yetişirse, ne kadar iyi şartlarda eğitim alırsa ülkemizin geleceği de o kadar güçlü olacaktır” dedi.
İnşaat denetim firması protokol sözleşme imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İnşaat biriminden sorumlu Şube Müdürü Sadullah Gencer ile BCT firması yetkilileri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com