Advert
Advert
Advert

Okul formaları neden sürekli değişiyor?

Okul formaları neden sürekli değişiyor?
Okul formaları neden sürekli değişiyor?

Ortaöğretim kurumlarında okul kıyafetlerinin değişmesi Şanlıurfa’da velilerin eleştirilerine yol açıyor.  Değişen okul kıyafetlerini kentte belli sayıda esnaf satarken, "Bu bir rant kavgası mı?" sorusunu akıllara getirdi. 

 

Okul kıyafetleri üreten firmaların ürün fiyatlarını artırması nedeniyle giyim masrafları ailelerin bütçesini zorlayacak. Şanlıurfa’da hırka 25-30 lira, pantolon 20-35 lira, tişört 15 lira, gömlek 15 lira, ceket 35-45 lira, etek 20-25 lira, ayakkabı 35-50 lira, kravat: 5-6 lira civarında seyrediyor.

 

Okul kıyafetlerinin değişmesini bazı veliler olumlu karşılarken, bazıları da tepki gösterdi.  Vatandaşların tepkileri şöyle:

 

MUSTAFA GÖKÇE/ELEKTRİKÇİ: Uygulamayı doğru bulmuyorum. Her insan alamıyor. En azından sadece birinci sınıflara uygulansaydı bence daha sağlıklı olurdu.

 

AHMET ÇÖMLEKÇİ/EMEKLİ:  Her okulun farklı okul formalarına sahip olması okullar arasında bir farklılık oluşturdu. Ama her yenilikte olduğu gibi bu yenililkte de olan yine biz velilere oldu.  Oğlumun kıyafetleri için 100 Tl’yi gözden çıkarmak durumundayım.

 

SEMİHA DEMİRCİ/EV HANIMI:  Her okulun kendine özgü bir  imajı olmalı.  Ama önemli olan elbise değil eğitim seviyesinin yükselmesi.

İbrahim Halil Balcı/Mimar: Her ne kadar bütçeye yeni bir yük getirmiş olsa da güzel bir uygulama. Hangi öğrencinin hangi okula gittiği belli oluyor. Öğretmenlerde kıyafetlere bakarak kendi okulunun öğrencisini tanır. (Haber Merkezi)

Hizmet Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu