Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Okul çevreleri ve cafelere sigara denetimi geliyor

Okul çevreleri ve cafelere sigara denetimi geliyor

Şanlıurfa Valiliğin aldığı kararla, okul çevrelerindeki bakkalarda ve cafelerde sigara denetimlerini sıklaştıracağını belirtti.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2011 Cuma 21:32
Okul çevreleri ve cafelere sigara denetimi geliyor
İl Tütün Kontrol Kurulu Yürütme Kurul toplantısı Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan Başkanlığında, toplandı. Toplantıya İl Sağlık Müdür V. İzzettin Toktaş, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mahmut Çiriş, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı M. Burak Küçük, İl Müftülüğünden Bilal Gülyaprağı, Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şube Müdürü Müslüm Kutlu, İl Jandarma Komutanlığı H. İbrahim Sağlam, İl Tarım Müdürü Derviş Göçer, Gençlik Spor İl Müdür Yardımcısı Murat Önen, Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Şb. Müdürü Hakkı Murat, 27. Bölge Ecz. Odası Başkanlığından Necdet Bayık, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasından Cem Göncü katılmıştır. Toplantıda yapılan görüşmeler neticesinde;1.İl Emniyet Müdürlüğünce 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren 1 polis memurunun tütün denetiminde sürekli olarak görevlendirilmesi ve görevlendirilen polis memurunun isminin 26 Aralık 2011 tarihine kadar İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şube Müdürlüğüne bildirilmesi.2.İl Emniyet Müdürlüğü ve Zabıta ekiplerince özellikle okul civarlarında bulunan; bakkal, market, cafe ve internet cafelerde tütün denetimlerinin sıklaştırılması.3.Sigara denetimlerinde daha önce alınan kararlar doğrultusunda tüm il, ilçe, belde ve köylerde denetimlerin yaygınlaştırılması.

4.4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanunun Uygulanması ile ilgili olarak yapılan çalışmaların sonraki süreçlerde de devamına karar verdi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com