Advert
Advert
Advert

Öksüzoğlu: Kurulan köprü ile Türkiye'ye 30 Milyar dolar geldi

ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu: Türkiye-Dünya Ticaret Köprüleri ile Türkiye ekonomisine 30 milyar dolar katkı sağlandı

Öksüzoğlu: Kurulan köprü ile Türkiye'ye 30 Milyar dolar geldi
Öksüzoğlu: Kurulan köprü ile Türkiye'ye 30 Milyar dolar geldi

130 ülkeden gelen yabancı iş insanlarının katıldığı ve Türkiye’den milyon dolarlık alımların yapıldığı 19. Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’ne Şanlıurfa’dan da çok sayıda firma iştirak etti.

 

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) düzenlediği, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteğiyle gıda, tarım, hızlı tüketim malları ve ilgili makineneler sektörlerine yönelik 19. düzenlenen ’Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013’ programına 130 ülkeden bin 450, Türkiye’den ise bin 500 iş insanı ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Yaklaşık 25 bin görüşmenin yapıldığı organizasyonda yabancı iş adamları Türkiye’den 500 milyon dolarlık iş bağlantısı yaptı.

 

TUSKON çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Şanlıurfa Girişimci İşadamları Derneği (ŞUGİAD) üyesi firmalar da ürettiklerini birinci elden tanıtma fırsatı buldular. ŞUİAD üyesi OGM’den Ferhat Özbek, Mercan Kömür’den Ramazan Başak, Roversan Gıda’dan Hasan Çiftçi, Badıllı Zirai Aletler’den Yunus Badıllı, Metropoil Kimya’dan Orhan Kemal İzol ve Emin Erdoğan, Dollvet’ten Ahmet Ertekin, Alternatif Uluslararası Ticaret’ten Mehmet Cemil Öztürk, Poler Tarım’dan Vedat Polat, Dağyutan Tarım’dan Ali Dağyudan, Ebrar Global’den Yavuz Selim Aykaç’a destek amacıyla Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’ne gelen Ufuk Boru Yönetim Kurulu ve ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu, TUSKON’un düzenlediği ticaret köprüleriyle Türkiye’nin ihracatına 30 milyar dolarlık katkı sağlandığını söyledi. 2 günde 25 bin iş görüşmesinin gerçekleştiğini ifade eden Başkan Öksüzoğlu, Türkiye’nin artık marka ihraç etmeye çalıştığını kaydetti. TUSKON’un bu işe başladığında sadece ürün sattıklarının altını çizen Başkan Öksüzoğlu, “Şimdi ise marka ve franchising satışları gerçekleştiriyoruz. Her köprüde yabancı işadamı profili ve organizasyon kalitesi yükseliyor.” diye konuştu.

 

ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!