Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Öğretmenlik vicdan işidir"

"Öğretmenlik vicdan işidir"

SİİRT - Şubat 2016 atamalarında Siirt'te atanan 780 öğretmenin danışmanlık eğitimi programında konuşan Siirt Valisi, öğretmen mesleğinin vicdan işi olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2016 Cuma 12:24

Şubat 2016 atamalarında Siirt’te atanan 780 öğretmenin danışmanlık eğitimi programını Kültür Turizm İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda öğretmen adaylarına hitap eden Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, öğretmenlik mesleğinin vicdan işi olduğunu ifade etti.

Göreve başlayan yeni öğretmenlere hitap eden Vali Mustafa Tutulmaz, Öğretmenliğin bir vicdan işi olduğunu ve sınıfta öğrencileriyle baş başa kalan öğretmenin aslında vicdanıyla baş başa kaldığını belirtti.

Öğretmenin sınıfta vicdanıyla baş başa kaldığını belirten Tutulmaz, “Göreve başlamadan önce herkes her türlü şartlarda çalışmaya hazır olduğunu belirtiyor. Ancak bu durum göreve başladıktan sonra değişiyor. Herkes bu kurallara uymak zorundadır. Bu kurallar  binlerce yıllık birikimin damıtılması sonucu konulmuş kurallardır. Herkes bu kurallara uymakla mükelleftir. Bunun bilincinde olmanız gerekiyor. Hiç kimse keyfi davranamaz Öte yandan öğretmenlik bir vicdan işidir. Sınıfta öğrencileriyle baş başa kalan öğretmeni denetlemek diğer devlet memurları gibi kolay değildir. Aslında öğretmen sınıfta vicdanıyla baş başadır.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay da yaptığı konuşmada, ilde görev yapan öğretmenlerin kıdem ortalamasının ancak 17 ay olduğunu ve her yıl bu öğretmenlerin 3 de birinin değiştiğini belirterek, bakanlığın bu konuyu sona erdirmek için çalışma içinde olduğunu söyledi. (Muhammed Dayan-İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com