Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa ÖĞRETMENLERE KARŞI ÇİFTE STANDART UYGULANIYOR

ÖĞRETMENLERE KARŞI ÇİFTE STANDART UYGULANIYOR

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2011 Cuma 11:22
ÖĞRETMENLERE KARŞI ÇİFTE STANDART UYGULANIYOR

Eğitim Sen Ünsal Yıldız, gözaltına alınan öğretmenlerin, kaçırılan öğretmenler kadar ulusal basında yer aldığını ifade ederek öğretmenlere karşı çifte standart uygulandığını söyledi.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde KESK Şanlıurfa Şubeler Platformu tarafından düzenlenen İlkay Akkaya ve Agıre Jiyan Konserine katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, konser öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

20 YILDIR BARIŞ TALEP EDİYORUZ

Şanlıurfa’da Eğitim Sen Şubesi’ne yapılan baskınlara değinen Yıldız, Eğitim Sen üyelerine yapılanların son derece siyasi tutumlar olduğunu söyledi.  Yapılanları Eğitim Sen’e karşı bir tutum olarak değerlendirdiklerini kaydeden Yıldız,  “Arkadaşlarımızın bir araya gelmesinin çözüm sürecini güçlendireceğini ümit ediyoruz. Bu memlekette sorunların barış içerisinde çözülmesini istiyoruz. Biz 20 yıldır barış talep ediyoruz. Eğitim Sen zapt, rapt altına alınacak bir örgüt değildir” dedi.

ÇİFTE STANDART UYGULANIYOR

Basın mensuplarının kaçırılan ve gözaltına alınan öğretmenlere yönelik sorularını da yanıtlayan Yıldız, “Öğretmenlerin kaçırılmasından üzüntü duyuyoruz. Kaçırılan öğretmenlere olan duyarlılığı anlarız. Ulusal basında kaçırılan öğretmenlere yer verildiği kadar gözaltına alınan öğretmenlere yer verilmedi. Çifte standart uygulanıyor. Kaçırılanlar öğretmen de gözaltına alınanlar öğretmen değil mi?” diyerek sitemlerini dile getirdi.
Sevda Doğan&Adnan Çelik

GAPHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com