Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Öğretmenler gününde öğrencilerine ziyafet verdi

Öğretmenler gününde öğrencilerine ziyafet verdi

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2010 Çarşamba 17:44
Öğretmenler gününde öğrencilerine ziyafet verdi

Ressam Muharrem Çelik öğretmenler günü münasebetiyle evinde öğrencilerine yemek ziyafeti verdi.

    Eğitim camiasının renkli kişiliğiyle tanınan Ressam Muharrem Çelik Şanlı Urfan’ın  Kenan  mahallesinde bulunan Şair Abdi ilköğretim okulundaki elli öğrencisini evinde ağırladı. Çelik aynı mahallede olmanın avantajını kullanarak öğrencilerine faydalı olmak için elinden geleni yapmaktadır. Daha önceleri de sokak sergisini yaparak sokakta çalışan çocukları giydiren Çelik mahalledeki kız çocukların okula gelmesi için de önemli çalışmalar yapmıştı.

Bu defa farklı bir çalışmayla öğrenci ve velilerinin gönlünde taht yapan öğrenmen Muharrem Çelik öğrencilerin bu özel gününde mutlu etmenin yolunu yakaladı. Çelik konuyla ilgili şunları söyledi ‘’Öğrencilerimize bilginin dışında ilginin de olması eğitimin amacına ulaşması için önemli bir unsurdur. Bende bunun farkında olduğum için eğitim zamanının dışında öğrencilerime yardımcı olmak adına çeşitli çalışmalar yapmaktayım. Kimi zaman izcilik, kimi zaman aile ziyaretleri, kimi zamanda çeşitli kurum ve kuruluşlarda yardımlar alarak onlara ulaştırmaya çalışırım.’’ diyerek görüşünü bildirdi. ‘’Bugün öğretmenler günü genellikle okullarda öğretmenlere ziyafet verilir.’’ diye düşüncelerini sürdüren öğretmen Muharrem Çelik bunun tam tersini yapmak beni mutlu etti. ‘’Öğrencilerimin okul zamanı dışında bir arada evimde ağırlamak onlara ziyafet vermek benim ve onlar için unutulmaz bir anı olmuştur’’ dedi.

Yemek bitiminde öğrencilerine pastel boya hediye eden öğretmen Muharrem Çelik onlara okumayı sevmeleri başarılı olmak için zorlukları aşması gerektiği öğütünde bulundu. Memleket sizlerden güzel hizmetler bekliyor. Sizler bu vatanı yönetecek ve koruyacaksınız. Şimdiden çok çalışmaya başlayın çünkü bu vatanın sizlere ihtiyacı var diyerek onlardan bu konu da söz aldı.     

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com