Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI - görüntülü

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI - görüntülü

Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2015 Salı 13:55
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI - görüntülü

Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Anfi Salonunda düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamasına Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Fakülte Dekanları, Öğretim Üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Bizler iyi ve kaliteli eğitim almak için gayret göstermeliyiz. İyi eğitim yolları metotlarla akademik olarak belirlenmiştir. Eğitimdeki kriterleri net olarak ortaya çıkarıp kaliteyi elde etmemiz lazım. Eğitim ailede başlar okulda devam eder. Üniversitelerde en iyi seviyeye ulaşır. Şu an attığımız tohumların ileride iyi meyve vereceğine inanıyorum. Bu vesileyle öğretmenler gününü tebrik ediyorum” dedi.
Son günlerin tartışma konusu olan Pedagojik Formasyon Eğitimi konusuna da değinen Prof. Taşaltın, Pedagojik formasyon eğitimi için, YÖK’e daha önce talep başvurusunda bulunduklarını söyledi.

Taşaltın’dan sonra kürsüye gelen Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Akgündüz; “Öğretmenler günü, öğretmenleri toplumdaki yerini anlaya bilmek için güzel bir vesile oluyor. Kültürümüze baktığımızda bizler toplum olarak öğretmene büyük önem veririz. Osmanlıda padişahlar tahta çıktıklarında kendilerine ders veren hocaları muallimi sultani olarak tayin ederlerdi. Hiç kimsenin önünde kalkmayan padişahlar hocaları geldiği zaman ayağa kalkar yer verirlerdi. Bizler kutsal bir mesleği yaptığımızın bilincinde olmalıyız” diye konuştu.
Protokol konuşmalarından sonra Yrd. Doç. Dr. Gülgün Bilen yönetimindeki Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korosu ve Orkestra Zeki Fırat Demirci öncülüğünde müzik dinletisi sunuldu.
Yrd. Doç Dr Mahmut Öztürk’ün moderatörlüğünde Okul müdürü Abdi Kazanç Emekli öğretmen Ahmet Karavelioğlu Sınıf Öğretmeni Türkan Ak ‘Öğretmen ve eğitim’ adlı söyleşiyi sundular
Programın sonunda Rektör Taşaltın tarafından mesleğe yıllarını vermiş eğitimcilerden Okul müdürü Abdi Kazanç, Emekli öğretmen Ahmet Karavelioğlu ve Sınıf Öğretmeni Türkan Ak’a teşekkür belgeleri takdim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN İLAHİYAT 30. YILINDA

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com