Reklamı Geç
Advert
Advert

Öğretmenin Sınırı Yok

Öğretmenin Sınırı Yok
Öğretmenin Sınırı Yok


Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre projeyi yürüten Öğretmen Akademisi Vakfı'nın (ÖRAV) 32 eğitmeni tarafından 26-28 Mart 2010 tarihleri arasında Kırklareli, Kocaeli, Mersin ve Tekirdağ'da yapılan eğitimlere 10 okuldan 409 öğretmen katıldı. 2-4 Nisan 2010 tarihlerinde ise Adana, Bilecik, Eskişehir ve İstanbul'daki 12 okulun 342 öğretmenine eğitim verilecek.


Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, 2008 yılında Öğretmen Akademisi Vakfı'nı kurarak Türkiye'de düşünen, sorgulayan ve araştıran bireyler yetiştiren eğitim modelinin uygulanmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti. Karadere, "Vakıf, ilk projesi olan 'Öğretmenin Sınırı Yok' kapsamında, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik eğitimler düzenliyor. Proje, öğretmenlerden yoğun ilgi ve beğeni gördü. Eğitimlere katılmak üzere Türkiye'nin
dört bir yanındaki okullardan gelen başvurular doğru bir yola çıktığımızı göstererek bizi cesaretlendiriyor"
şeklinde konuştu.

2009 yılının Mart ayında pilot eğitimlerine, Mayıs ayında ise saha eğitimlerine başlanan "Öğretmenin Sınırı Yok" projesinde, Öğretmen Akademisi Vakfı'nın 12 tam zamanlı ve 193 kısmi zamanlı eğitmeni görev alıyor. Bugüne kadar Adapazarı, Ankara, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Mersin, Sakarya, Şanlıurfa ve Tekirdağ'daki 209 okuldan 8 bin 606 öğretmene yüz yüze eğitim verildi. "İletişim Becerileri", "Sınıf Yönetimi", "Ölçme ve Değerlendirme" konularında eğitim alan öğretmenlere, MEB ve ÖRAV onaylı sertifika verildi.

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversite ve meslek lisesi öğrencileri dikkat!
Üniversite ve meslek lisesi öğrencileri dikkat!
AFAD açıkladı: Kaç Suriyeli geri döndü?
AFAD açıkladı: Kaç Suriyeli geri döndü?