Advert
Advert
Advert

"Öğretmen toplumun manevi mimarıdır"

​Öğretmenlerin toplumun manevi mimarı olduğunu söyleyen Batman Milli Eğitim Müdürü, hayatın her alanında da öğrencilere ve topluma model olmaları gerektiğini belirtti.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Fatıma Zehra Kız İmam Hatip Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Gültepe Mahallesinde bulunan, Fatıma Zehra Kız İmam Hatip Anadolu Lisesine gelişinde, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ı Okul Müdürü Abdurrahman Yakut karşıladı. Okul hakkında Yakut’tan bilgi alan Aslan, sınıfları dolaştı ve öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere hayatta başarılı olmak için çok çalışmayı ve bol bol kitap okumayı tavsiye eden Aslan, daha sonra öğretmenlerle bir araya geldi.

“Öğretmen toplumun manevi mimarıdır”

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyleyen Aslan,  “En büyük makam fark yaratan öğretmenliktir. Öğretmen toplumun manevi mimarıdır, geleceğin nesillerini yetiştiren ve örnek alınan kişidir. Bize emanet edilen öğrencilere, nitelikli bir eğitimin yanı sıra, değerlerimizi de en iyi şekilde öğreteceğiz, hayatın her alanında öğrencilere ve topluma model olacağız. Kendi aramızda sevgiyi ve saygıyı en üst seviyede tutacağız ki öğrencilerimize ve topluma doğru bir model olalım. Öğrencilerinize karşı her zaman güler yüzlü olun sevginizi ve saygınızı hissettirin.” diye konuştu.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti