Advert
Advert
Advert

"Öğretmen bir kandile benzer"

Aktif Eğitim-Sen Bingöl İl Temsilciliği, ilde görev yapan üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle düzenlenen yemeğe öğretmenler eşleriyle birlikte katıldı.

Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Bingöl İl Temsilciliği 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle üyelerine yemek verdi. 

Üyelerin, eşleriyle birlikte katıldığı yemekte konuşan Aktif Eğitim-Sen Bingöl İl Temsilcisi Zekeriya Çelik öğretmenliğin fedakârlık gerektirdiğini belirterek,''Bizim ölçülerimize göre öğretmen kâinatı doğru yorumlayıp ve doğru okuyan, elde ettiği verilerle Cenabı Hakk'a ait pencereler açan müstesna bir şahsiyettir.”dedi. 

“Öğretmen bir kandile benzer” 

Öğretmenin bir kandile benzediğini belirten Çelik, "Öğretmen, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. Yaşatma arzusuyla yaşayan, sinesi ummanlar gibi olan kişidir öğretmen. Devletleri ve medeniyetleri yapan da yücelten de öğretmenlerdir.'' dedi.

“İlmin ve ilim öğretmenin bizim anlayışımızda bir bedeli ve armağanı yoktur”
Çelik, konuşmasını şöyle tamamladı: ''Bu uğurda emek vermiş, can vermiş öğretmenleri yâd etme günüdür. Gerçekte biz öğretmenlerin ne böyle allı pullu günlere, ne hediyelere, ne de kutlama mesajlarına ihtiyacı var. İlmin ve ilim öğretmenin bizim anlayışımızda bir bedeli ve armağanı yoktur. Verilen emeğin hakkını altın da, gümüş de para da pul da ödeyemez. Bunun içindir ki, öğretmenimizin karşısında gönülden,  samimane bir küçük gülümseme, bizim için 24 Kasımlardan, güllerden ve hediyelerden daha çok anlamlı olacaktır. Bu bağlamda siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününüzü can-ı gönülden kutluyoruz.''  (Nihat kanat-İLKHA)


 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret