Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Öğretmen atama sonuçları açıklandı

Öğretmen atama sonuçları açıklandı

Öğretmen adaylarının dört gözle beklediği atama sonuçları açıklandı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 15:53
Öğretmen atama sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere başvurularını 4-10 Eylül tarihleri arasında aldığı 37 bin öğretmenin atama sonuçları açıklandı. Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek.

103 branşta yapılan atamalara, alan sınavına karşı açılan dava kapsamında yargılama süreci devam eden Sosyal Bilgiler ile Coğrafya öğretmenlikleri dahil değil.

Atamalar MEB’e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama ile millî sporcuların ataması kapsamında belirtilen alanlarda gerçekleşti.

Atamalar, alanlar bazında 2015 KPSSP10 veya 2015 KPSS121 puan üstünlüğü esasına göre tercihler de dikkate alınmak suretiyle aday öğretmen/öğretmen olarak yapıldı.   

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com