Advert
Advert
Advert

Öğretmen adaylarına ayrı sınava tepki

Öğretmen adaylarına ayrı sınava tepki
Öğretmen adaylarına ayrı sınava tepki

İhtiyaç Yayıncılık tarafından Sheraton Otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan şirketin yönetim kurulu üyesi Malik Öztürk, MEBin ayrı bir sınav yaparak öğretmenleri atayacağına ilişkin basında bazı haberlerin yer aldığını anımsatarak, bunun öğretmenleri ve sektör temsilcilerini belirsizliğe sürüklediğini savundu. Öztürk, bu duruma birçok yayıncının tepki gösterdiğini söyledi.

Bu konuya ilişkin Bakanlığın resmi bir açıklama yapmamasını eleştiren Öztürk, 1999 yılından itibaren çeşitli adlarla yapılan bu sınavın bir günde kaldırılacağının söylenmesi, sektörde bulunanları inanılmaz şekilde endişelendirmektedir dedi.

KPSSnin birçok dershaneyi, yayıncıyı, kırtasiyeciyi ve dershanelerde çalışan öğretmenleri ilgilendirdiğini belirten Öztürk, KPSSnin mevcut formatının değiştirilmesinin pek çok kişinin işsiz kalmasına sebep olacağını ileri sürdü.

Öztürk, KPSSnin kalkmasıyla ilgili haberlerin çıkmasından önce hazırlığı tamamlanıp basılan milyonlarca kitabın elde kalması çok ciddi bir sorun olup, milli servetin bir günde çöpe atılması anlamına gelecektir. Dolayısıyla 2011 yılında da KPSSnin mevcut formatıyla devam ettirilmesi beklenmekte ve planlama yapılarak süreç içinde değiştirilmesi istenmektedir. Sınavın kim tarafından yapılacağının netleştirilerek, resmi ağızlardan bu konuyla ilgili bir açıklama bekliyoruz diye konuştu.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler