Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Öğrencilere okul öncesi eğitim seti hediye edildi

Öğrencilere okul öncesi eğitim seti hediye edildi

​Bingöl'ün Karlıova ilçesinde "Annem ve ben" projesi kapsamında 400 anaokulu öğrencisine okul öncesi eğitim seti hediye edildi.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2015 Cuma 10:40
Öğrencilere okul öncesi eğitim seti hediye edildi

Karlıova 125’inci Anaokulunda düzenlenen programa Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin, ilçe Milli eğitim Müdürü Ali Yıldız, Özel İdare Müdürü Bayram Sünbül ve İlçe Müftüsü Abdullah Söylemez, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.

Projenin mimari olan İngilizce Öğretmeni Hüsniye Kuzu yaptığı açıklamada, “SODES projesi kapsamında, Kalkınma Bakanlığının desteklediği, Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü,  Annem ve ben projemizin amacı kız çocuklarımızı ve annelerimizi bilinçlendirmektir. Eğitim fırsat eşitliğini yakalaya bilmek için kız çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak, günümüz dünyasında geleceğimizin anneleri olan kız çocuklarımızın daha eğitimli ve bilinçli bireyler olmalarını sağlamaktır amacımız.” dedi.

Kuzu, “Proje kapsamında dört farklı etkinlik yapacağız, bu etkinliklerden ilkini gerçekleştirdik. Okul önce eğitimin yaygınlaşması amacıyla 400 yüz okul öncesi öğrencilerimize eğitim seti hediye ettik. Ayrıca ilerleyen zamanlarda 100 kız öğrencimize materyal desteği sağlayacağız, ilçemiz müftülüğü, toplum sağlığı merkezi ve bir uzman eşliğinde anne ve kızlarımıza 3 farklı seminer düzenlemeyi, hedefliyoruz. Bu seminerler kapsamında ulaşmaya çalıştığımız hedef sayımız bin kişidir. Son olarak yaz tatilinde anne ve kızlarımızın cennet vatanı daha yakından tanımaları amacıyla 100 kişiye İstanbul ve Çanakkale gezisi düzenlemeyi planlıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com