Advert
Advert
Advert

Öğrencilere Kur'an-ı Kerim dağıtıldı

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde faaliyet yürüten İmam Hatip Mezunları Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye edildi.

Öğrencilere Kur'an-ı Kerim dağıtıldı
Öğrencilere Kur'an-ı Kerim dağıtıldı

Hilvan İmam Hatip Mezunları Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (HİLİM) öncülüğünde öğrencilere Kura'n-ı Kerim hediye edildi.

Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, HİLİM DER Başkanı Mehmet Can Yardımcı, Okul Aile Birliği Başkanı Mevlit Atmaca ve velilerin katıldığı programda İmam Hatip okullarında okuyan öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye edildi.

Dernek olarak İmam Hatip Ortaokul ve lisesi öğrencilerine yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirten HİLİM DER Başkanı Mehmet Can Yıldırım, Bedrettin Kem Kız İmam Hatip ve İmam Gazali İmam Hatip ortaokullarında okuyan öğrencilerin Kur'an derslerinde yaşadıkları sıkıntıyı gidermek için başlattıkları kampanya kapsamında kendilerin ulaştırılan Kur'an-ı Kerimleri öğrencilere verdiklerini söyledi.

Kur'an-ı Kerimleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Oğuz, okul aile birliği başkanları, öğrenci velileri ve dernek üyeleriyle öğrencilere dağıttıklarını ifade eden Yardımcı, kendilerine Kuran’ı Kerim bağışında bulunan herkese teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut öğrencilere nasihatte bulunarak, insanın hayatında ya Kur’an ya da hüsran olduğunu başka bir seçeneğin olmadığını dile getirerek, "Bu nedenle Kur'an'ı öğrenmek ve öğretmek için elimizden gelen çabayı göstermemiz lazımdır." diyerek dernek başkanı ve velilere teşekkür etti.

Bedrettin Kem İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Mehmet Şakir Seçme de yapılan Kur'an’ı Kerim yardımları için teşekkür ederek, “Kur'an’ın aydınlığında yetişecek olan yeni neslin Kur’an ahlakıyla ahlaklanması için sadece okul öğretmen ve idarecileri olarak kendimizi yeterli görmüyoruz. Bu konuda okul aile birliğimizin, velilerimizin ve duyarlı sivil toplum kuruluşlarının/derneklerin desteğine ihtiyacımız var. El ele verdiğimiz, birlikte hareket ettiğimiz takdirde çocuklarımız inşallah dürüst, öz güven ve güzel ahlak sahibi bireyler olarak yetişecektir.” dedi.  (Ramazan Şefkatli - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!