Advert
Advert
Advert

Öğrencilere Kıyafet Yardımı

Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut öğrencilere kıyafet dağıttı.

Öğrencilere Kıyafet Yardımı
Öğrencilere Kıyafet Yardımı
 

Birleşmiş Markalar Derneği tarafından başlatılan "Türkiye'nin markaları 250 bin Çocuğu Giydiriyor Projesi" kapsamında Suruç’ta 372 öğrenciye kıyafet dağıtıldı.

Büyük Ziyaret İlköğretim okuluna gönderilen toplam 124 kolide bulunan 372 kişilik kıyafetler Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Şen ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir’in katılımıyla öğrencilere dağıtıldı.

Mont, kazak, pantolon ayakkabı ve iç çamaşırların olduğu paketler öğrencilere veren Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut bizzat kıyafetleri öğrencilere giydirdi. Öğrencilerle sohbet ettikten sonra okulda incelemelerde bulunan Kaymakam Dr. Fatih Akbulut okul idareci ve öğretmenleriyle görüşüp sorunları dinledi.

Büyük Ziyaret ilköğretim okulunda incelemeler sırasında su sıkıntısı olduğunu tespit eden Kaymakam Dr. Fatih Akbulut su sıkıntısının hemen giderilmesi için Köylere hizmet götürme birliğini telefonla arayarak talimat verdi. Kaymakam Akbulut; “Bütün köy okullarının öncelikli su ve temizlik problemlerini çözmek için arkadaşlarımızla bir ekip oluşturduk, oluşturulan bu ekip köy ve merkez okullarında incelemeler yapıp sorunları tespit edecek ve tespit edilen sorunlar giderilecek’’ dedi.

Suruç İlçe Milli Eğitim müdürü Mehmet Han Özdemir ise; “Maddi durumu kötü olan öğrenciler için yapılan bu tür projelerin ilçemizde de uygulanması mutluluk vericidir. Yardımsever vatandaşlarımızın başlattığı bu tür yardım projeleri hem öğrenciler hem de öğrenci velilerinin motivasyonunu arttırmakla birlikte öğrencilerin eğitiminde katkısı olmaktadır’’ şeklinde konuştu.

Okulda incelemelerini sürdüren Kaymakam Akbulut Okul Müdüründen bilgi alarak okulunun başarı durumu değerlendirdi. Kaymakam Dr Fatih Akbulut sınıflarda da incelerde bulunup öğrencilere sorular yöneltti. Daha sonra öğretmen ve öğrencilere başarı dileyen Kaymakam Akbulut köyde yasayan vatandaşlarımızla bir süre sohbet ettikten sonra vedalaşarak köyden ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı