Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Öğrencilere kitap okumanın önemi anlatıldı

Öğrencilere kitap okumanın önemi anlatıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığının "Güncel Okumalar ve Yazar Buluşmaları" projesi kapsamında düzenlenen programda Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, öğrencilere kitap okumanın önemi anlattı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2015 Perşembe 12:56
Öğrencilere kitap okumanın önemi anlatıldı

ADANA - Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığının "Güncel Okumalar ve Yazar Buluşmaları" projesi kapsamında bir program düzenlendi. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'ndaki gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak katılan Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, birçok okuldan gençlere okumanın önemini anlattı.

Okuma alışkanlığı kazanmanın yollarından bahseden Bahadıroğlu, "Öğretmenlerinizin sizlere tarih dersini çok iyi sevdirmesi önemli, tarihinizi, geçmişinizi çok iyi bilmeli ve öğrenmelisiniz. İnternet öğretiyor gibi yapıyor ama aldatıyor, internet ve teknolojinin başında uzun süre zaman geçirmektense çok kitap okumanız sizlere daha çok fayda sağlayacaktır, yaşam haritanız kitaplardadır.” dedi.

Televizyon kültürünün gençlere zararlarına da değinen Bahadıroğlu, “Televizyon kanallarında izlediğiniz filmler sadece eğlencedir gerçeği öğretmez, gerçek tarihtir. Tarih, ayak izi bırakanları değil, yürek izi bırakanları yazar.” diye konuştu.

Programda konuşan Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ise, "Bizim çocukluğumuzda bu kadar teknoloji ve internet olmadığından serbest zamanlarımızda hep kitap okurduk, yeni nesilden de bunu bekliyorum.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com