Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Öğrencilere kent merkezi Tanıtıldı

Öğrencilere kent merkezi Tanıtıldı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in öncülüğünde, Şanlıurfa İli Kültür Eğitim, Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından, “Kentimi, Kendimi Tanıyorum” adıyla, “Köy İlköğretim Okullarındaki Çocuklarda Kent Kültürü Bilinci Oluşturma Projesi” kapsamında 1000 öğrenciye 90 kişilik gruplar halinde Şanlıurfa kent merkezi gezdiriliyor.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 22:40
Öğrencilere kent merkezi Tanıtıldı

Proje kapsamında bugün Şanlıurfa getirilen 90 kişilik Konuklu İlköğretim Okulu öğrencileri Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini gezerken, öğlen yemeğinde Vali Celalettin Güvenç ile bir araya geldi.

Özel bir konukevinde davul zurna eşliğinde halay çekerek Vali Güvenç’i öğrenciler karşılarken, Vali Güvenç de öğrencilerle birlikte halaya eşlik etti.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ve ŞURKAV Mütevelli Heyeti üyelerinin de hazır bulunduğu yemekte bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Celatettin Güvenç, yoğun bir eğitim dönemi geçiren öğrencilerin dinlenmeye, eğlenmeye ve şehri tanımaya ihtiyacının olduğunu belirterek, “Biz de gerek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı imkânları, gerek SODES projeleriyle gerekse özel idare imkânlarıyla çocuklarımıza şehrimizi tanıtıyoruz. Buraları gezsinler görsünler tarihi değerlerimizi tanısınlar diye programlar yapıyoruz. Bunlardan bir tanesini de ŞURKAV tarafından hazırladığımız program. Toplam bin tane çocuğumuzu köylerinden alacağız bir gün boyunca ilimizi gezdireceğiz, tarihi mekânlarımızı gezecek görecekler. Onları ağırlayacağız ve köylerine dönecekler. Böylece doğdukları yeri yaşadıkları yeri Urfalı olmayı daha iyi anlayacaklar, tanıyacaklar birbirleriyle kaynaşacaklar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çünkü bunun için kaynak ayırıyorlar zaman ayırıyorlar gördüğünüz gibi çocuklarımız da çok mutlu bu programlara devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında öğretmenleriyle birlikte kent merkezine gelen öğrencilerle sohbet eden Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, öğrencilerin kendilerinden bir isteklerinin olup olmadığını sordu.

Öğrenci ve öğretmenlerle yemek sırasında sohbet eden Vali Güvenç’e düzenlenen geziden ve kendilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Bu arada, 10 gün boyunca sürecek gezilerde, Şanlıurfa Merkeze bağlı 12 köy ve beldede bulunan ilköğretim okullarındaki 8. sınıfta okuyan 1000 öğrenciye Şanlıurfa’nın kültürel değerlerinin tanıtılacak. Arkeoloji Müzesi, Kurtuluş Müzesi, El Sanatları Müzesi, Mutfak Müzesi, Müzik Müzesi, Haleplibahçe Mozaikleri, Balıklıgöl-Dergah, Tarihi Çarşılar, Sokaklar ve evler ile tarihi alanlar gezdirilip bilgilendirileceği program kapsamında gezdirilen öğrenciler okullardan araçlarla alınıp gezdirildikten sonra öğlen yemeği ikram edilip tekrar köylerine bırakılacaklar.

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde başlatılan proje, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği ile ŞURKAV tarafından yürütülmekte ve finanse edilmektedir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihayet Eyüp Nebi makamına el attılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com