Advert
Advert
Advert

Öğrencilere "İnternet Bağımlılığı" semineri

Mardin'de ortaokul öğrencilerine "İnternet Bağımlılığı" konusunda seminer verildi.

Öğrencilere
Öğrencilere

Mardin merkez Artuklu ilçesi Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu’nda “İnternet Bağımlılığı” konusunda eğitim semineri verildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminer, Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu tarafından verildi.

Okulun toplantı ve konferans salonunda yapılan seminerde konuşan Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, teknolojinin doğru kullanılması, fayda ve zararları, yaşamımızın bir parçası haline gelen internet ile geçirilen zaman israfı, sağlık ve ekonomik yönden verdiği zararlar gibi konularla ilgili bilgiler verildi.

Teknolojinin faydaları olduğu kadar zararlarının da olduğunu kaydeden Günlüoğlu, faydasının ve zararının ayırt edilmesi gerektiğine işaret etti. Türkiye’de televizyon izleme oranının ortalama 5 saat olduğunu ifade eden Günlüoğlu, 75 yıl yaşayan birinin ömrünün 5/1’ini televizyon karşısında geçirdiğini söyledi.

Konuşmanın ardından “İnternet Bağımlılığı” konusunda hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından seminer sona erdi.

Seminerin çok olumlu geçtiğini ifade eden okul yönetimi; sağlıklı nesiller, sağlıklı toplumlar oluşabilmesi adına gelecek nesillerimiz olan gençlerimizin interneti ve bilgisayarı kullanırken zarar vermeyecek şekilde faydalı alanlarda kullanılması gerektiğini söyledi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır