Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Öğrencilere insan hakları anlatıldı

Öğrencilere insan hakları anlatıldı

Adıyaman'da 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü etkinlikleri kapsamında lise öğrencilerine yönelik "İnsan Haklarının Tarihçesi" konulu bir Konferans düzenlendi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2015 Cuma 08:32
Öğrencilere insan hakları anlatıldı

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü tüm dünyada olduğu gibi Adıyaman’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Adıyaman Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü Koordinesinde Halk Eğitim Merkezinde lise öğrencilerine yönelik “İnsan Haklarının Tarihçesi” konulu bir Konferans düzenlendi. 

Adıyaman Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Öğretim Üyesi Dr. Cem Koray Olgun’un konuşmacı olarak katıldığı konferansa Vali Vekili Levent Öztin, İl İnsan Hakları Kurulu Üyeleri, Hukuk İşleri Şube Müdürü Murat Erdil ve öğrenciler katıldı.    

Konferansa konuşmacı olarak katılan Adıyaman Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Öğretim Üyesi Dr. Cem Koray Olgun, insan haklarının evrensel bir hak olduğunu belirterek, “İnsan hakları sözlük anlamıyla, kişinin sırf insan olduğu için sahip olduğu haklardır. Adıyaman dayanışmanın, saygının,  huzur ve hoşgörünün hakim olduğu bir şehir. İnsan Haklarının temelinde de insana saygı vardır. O anlamda Adıyaman çok önemli ve örnek bir kent. Esas mesele var olan yazılı haklara uymaktan öte, onları içselleştirmek ve hissederek yapmaktır. İnsan hakları en temelde bize bir sorumluluk veriyor. Hiç tanımadığınız insana bile sırf insan olduğu için değer vermeniz gerekiyor. Her şeyin temelinde saygı ve hoşgörünün olduğu unutulmamalıdır.” dedi.  (Yakup Söğüt - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com