Advert
Advert
Advert

Öğrencilere insan hakları anlatıldı

Adıyaman'da 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü etkinlikleri kapsamında lise öğrencilerine yönelik "İnsan Haklarının Tarihçesi" konulu bir Konferans düzenlendi.

Öğrencilere insan hakları anlatıldı
Öğrencilere insan hakları anlatıldı

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü tüm dünyada olduğu gibi Adıyaman’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Adıyaman Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü Koordinesinde Halk Eğitim Merkezinde lise öğrencilerine yönelik “İnsan Haklarının Tarihçesi” konulu bir Konferans düzenlendi. 

Adıyaman Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Öğretim Üyesi Dr. Cem Koray Olgun’un konuşmacı olarak katıldığı konferansa Vali Vekili Levent Öztin, İl İnsan Hakları Kurulu Üyeleri, Hukuk İşleri Şube Müdürü Murat Erdil ve öğrenciler katıldı.    

Konferansa konuşmacı olarak katılan Adıyaman Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Öğretim Üyesi Dr. Cem Koray Olgun, insan haklarının evrensel bir hak olduğunu belirterek, “İnsan hakları sözlük anlamıyla, kişinin sırf insan olduğu için sahip olduğu haklardır. Adıyaman dayanışmanın, saygının,  huzur ve hoşgörünün hakim olduğu bir şehir. İnsan Haklarının temelinde de insana saygı vardır. O anlamda Adıyaman çok önemli ve örnek bir kent. Esas mesele var olan yazılı haklara uymaktan öte, onları içselleştirmek ve hissederek yapmaktır. İnsan hakları en temelde bize bir sorumluluk veriyor. Hiç tanımadığınız insana bile sırf insan olduğu için değer vermeniz gerekiyor. Her şeyin temelinde saygı ve hoşgörünün olduğu unutulmamalıdır.” dedi.  (Yakup Söğüt - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!