Advert
Advert
Advert

Öğrencilere İmam Hatip bilinci

Esenler Aile Yaşam Merkezi (ESAYDAM) ile ÖNDER İHL Mezunları Derneği, imam hatip okullarında 'İmam Hatip Bilinci' konulu seminer düzenlemeye başladı.

Öğrencilere İmam Hatip bilinci
Öğrencilere İmam Hatip bilinci

 Yeni eğitim ve öğretim yılında Türkiye'de 850 bin imam hatipli ders başı yaptı. Esenler'de de imam hatip ortaokul ve liselerinde okuyacak öğrenci ve velilere yönelik seminerler düzenlenmeye başlandı.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki, Esenler Aile Yaşam Merkezi (ESAYDAM) ile ÖNDER İHL Mezunları Derneği, ilçedeki tüm imam hatip okullarında 'İmam Hatip Bilinci' konulu seminerler düzenliyor. Seminerler ile öğrenci ve velilere imam hatip okulunun ve imam hatipli olmanın kazandırdığı farklılıklar anlatıldı. 125. Yıl İmam Hatip Ortaokulu ve Oruçreis İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen seminerlere konuşmacı olarak katılan ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkerim Buğra Şimşek, önce öğrencilere sonrasında ise velilere imam hatipli olmanın önemini anlattı.

Velilere 3 T kuralı
İmam hatip okullarının büyük bir aile olduğunu belirten Şimşek, "İmam hatipli olmak aidiyet demektir. Bu büyük aileye katılan öğrencilere hoş geldiniz diyorum. İmam hatipli olmanın en önemli yanı, bilerek yaşamaktır. Örneğin adalet kavramını düz lisedeki öğrenci de bilir ancak, imam hatipli Hz. Ömer'in ve Kur'an-ı Kerim'den öğrendiği adaleti hayatında uygulaması daha farklı olacaktır. Velilerimiz çocuklarının imam hatip okuluna gittiği için kenara çekilmemeleri gerekir. 3 T yöntemini çocuklarına uygulamaları başarıyı getirecektir. Takip, takviye ve takdir... İmam hatipli öğrenci helali haramı öğrendi diye velilerimiz çocuklarını boşlamamalıdır. En ufak başarılarında yahut istemediğiniz alışkanlıklarını bıraktığında onu ödüllendirin." şeklinde konuştu.

Seminerler, Esenler'deki tüm imam hatip okullarında düzenlenecek.  (Erkan Yavuz - İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle