" /> " /> " />
Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Öğrencilere ilk yardım dersleri (videolu)

Öğrencilere ilk yardım dersleri (videolu)

Eyyübiye Belediyesi Sağlık İşleri-Sivil Savunma ortak birimi tarafından, Eyyübiye ilçesine bağlı merkez ve kırsal mahallelerde bulunan toplam 229 okulda vermeyi planladığı eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2015 Perşembe 21:59
Öğrencilere ilk yardım dersleri (videolu)


Eyyübiye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından 2015 yılı içerisinde 1 Mart – 15 Mayıs 2015 tarihleri arasında 2,5 aylık bir zaman diliminde haftada 3 gün, günde 2 saat olmak üzere toplam 62 okulda eğitim verilecek.

İlk eğitimine Merkez Direkli Mahallesinde bulunan Ayhan Şahenk Teknik Meslek Lisesinde başlayan eğitimler bugüne kadar toplam 11 okulda devam etti. Verilen Eğitimlerin son durağı ise TOKİ Akabe Anadolu Lisesi oldu.

TOKİ Akabe Anadolu Lisesi Konferans salonunda verilen eğitime yaklaşık 100 öğrencinin yanı sıra Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Aslan ile çok sayıda öğretmen de katıldı.

Uygulamalı bir şekilde verilen eğitimde öğrenciler arasında seçilenler arasında, uygulamalar bire bir yapılarak öğrencilerin daha güzel bir şekilde anlamasına olanak sağlandı.

İlk yardım ve diğer konularda da eğitim alan öğrenciler bu tip eğitimlerin yararlı olduğunu ve bu tip eğitimlerin hayat kurtarma adına çok önemli olduğunu belirterek Eyyübiye Belediyesine teşekkür ettiler.

Okullarda periyoduk olarak verilen eğitimler Sivil Savunma Uzmanı olan Eyyübiye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Kemal Çevirici tarafından veriliyor.

Verilen eğitimlerle ilgili Eyyübiye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yapaılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:" Verilen eğitimlerde İlkyardım-Yangın Önleme-Doğal Afetler gibi hayati konularda öğrencilerimizi aydınlatmak ve onların bilinçli ve halkımıza yararlı konularda eğitmek Belediyemizin hedeflerinden biridir. Belediyemiz Sağlık İşleri ve Sivil Savunma Birimi ortak birimi tarafından başlatılan bu eğitim programları neticesinde ne kadar öğrenciye ulaşırsak o kadar faydalı olacağımıza inanıyoruz. Örnek verecek olursak Temel İlkyardım eğitimi almış bir öğrencinin yaralanan yada hastalanan bir vatandaşın, durumunun kötüye gitmesini engellemek ve sağlık kurumuna ulaştırmak için neler yapılması gerektiğini bilmesi belki de bir hayat kurtaracaktır. Yâda yangın durumunda söndürme metotlarını ve neler yapılabileceğini bilen bir öğrencinin o anda nasıl davranılacağını bilmesi çok büyük önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra Deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında neler yapılabileceğini bilmekte son derece önemlidir."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com