Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Öğrencilere ailenin önemini anlatıldı

Öğrencilere ailenin önemini anlatıldı

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencilerine aile eğitim programı kapsamında "Aile Olmak" konulu konferans verdi.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2014 Cuma 14:29
Öğrencilere ailenin önemini anlatıldı

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından davet edilen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, ilahiyat öğrencilerine Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğü ve bağlı kuruluşların çalışmaları hakkında bilgi vererek, insanın olduğu her yerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının olduğunu söyledi.

Demirkol, “Aile, toplumun en yeni bireyleri olan bebeklerin ve çocukların toplumsallaşma anlamında ilk eğiticisi ve öğreticisi olduğu için kendi evlatlarını, kendi yaşadıkları toplumun kültürel kodlarına göre kurgulayan ve inşa eden en temel toplumsal kurum olarak öne çıkar” dedi.

Sağlıklı bir aile yapısının sağlıklı nesiller demek olduğunu dile getiren Demirkol, aile ve sosyal politikalar bakanlığı ve taşra il müdürlüklerinin asli görevleri arasında olan önleyici çalışmalar kapsamında ailenin korunmasında önemli bir yer tuttuğunu belirtti.

Demirkol, aile eğitim programının tamamen bilimsel veriler ışığında hazırlandığını ve ailenin en temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir müfredat olduğunu söyledi. Sağlıklı nesiller ve sağlıklı ailelerin olduğu toplumlarda yardım ve merhamet duygularının üst seviyelerde olduğu dolayısıyla yardım anlayışında her şeyin devletten beklemeden, gönüllük ilkesi çerçevesinde vatandaşlar tarafından da yapılması gerektiğini dile getirdi.

Demirkol, aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünün ve bağlı kuruluşların yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek konferansına son verdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com