Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa ÖĞRENCİLERDEN TOPLUM HİZMETİ

ÖĞRENCİLERDEN TOPLUM HİZMETİ

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2011 Cuma 21:58
ÖĞRENCİLERDEN TOPLUM HİZMETİ


 

Şair abdi i.ö.o. 5/E sınıfı öğrencileri toplum hizmeti adı altından ihtiyacı ola arkadaşlarına kırtasiye malzemesi topladılar. Öğrencilerin sosyal yardımlaşma ve eğitime bağımlılıklarını geliştirme adına aylık toplum hizmeti faaliyetlerini yaptırdığını söyleyen sınıf öğretmenleri ressam muharrem çelik bu yıl sınıf olarak üçüncü toplum hizmeti faaliyetini gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz aylarda ihtiyaç sahibi iki öğrencimize gıda ve giysi yardımını yapmıştık bu ay da kırtasiye malzemesi olmayan öğrencilere bu kampanyayı başlatmış bulunmaktayız. Öğrencilerim kenar mahallede olmalarına rağmen bu tür yardımlaşma faaliyetlerine ilgi göstermektedir. Ben Zaman zaman onlara bu tür yardımları belirli kurumlardan getiririm. Onlar da aynı düşünceyle daha ihtiyaç sahibi olanlara el uzatmaktadır. Bu da eğitim öğretim açısında güzel bir gelişmedir diye görüşlerini aktardı. Okul müdürü Bekir avur bey toplum hizmetleri konusunda hassasiyet göstermektedir. Öğrencilerin bu tür faaliyetlere girmesini anlamlı ve toplumun birlik ve beraberlik açısından önemli oluğunu vurgulamaktadır.

Eğitim öğretimin uygulamalı hayatın içinde olması nedeniyle öğrencilerin hem insan sevgisi hem de vatan sevgisi yönlerinin gelişmesi önemlidir. Umarız bu tür çalışmalar diğer okullardaki öğrencilere de örnek olur.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com