Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Öğrencilerden Şiir Şöleni

Öğrencilerden Şiir Şöleni

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2010 Cumartesi 05:20
Öğrencilerden Şiir Şöleni

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2009/2010 Eğitim-Öğretim yılı Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri çerçevesinde düzenlemiş olduğu İlköğretim ve Ortaöğretim okulları arasında yapılan şiir okuma yarışması Mozaik Belediye Konferans Salonunda düzenlenen şölenle yapıldı.

Mart ayında toplam 95 okulun katıldığı şiir yarışmasının finaline, 6 İlköğretim ve 6 Lise katıldı.

Final yarışmasını Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Akay, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış,  Milli Eğitim Şube Müdürü Nihat Yıldırım İl ve ilçe Okul müdürleri, öğretmenler, çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin "Ulu önder Atatürk'ün bir sözü "Toplumda bütün uğraşlardan sonra alnında ilk ışığı hisseden sanatçı kişidir." Eğer dünya yaşadığımız bu âlem yeterince açıkça anlaşılıyor olsaydı sanat da olmazdı dolayısıyla sanatçı da olmazdı. Yine yabancı bir düşünürün bir sözünde insanı iki inancıyla ele alıyor. Özellikle maddi dünyamızın anahtarı olarak pozitif bilimleri görüyor. Manevi dünyamızın anahtarı olarak güzel sanatları görüyor. Güzel sanatlar deyince de akla şiir geliyor, resim, musiki, mimari geliyor. Eğer biz toplumda özellikle yeni yetişen gençlerimizin duyarlılıkları konuşulacak ise, hassasiyetlerini toplumsal konulara yönelik çok iyi bir noktaya çekmeye amaçlıyorsak bu faaliyetleri önemsememiz gerekir. Eğer çocukların bu sanatçı yönünü öne çıkaramazsak eğitimde arzu ettiğimiz verime ulaşamayız."dedi.

 

Yapılan yarışmalar sonucunda İlköğretim okulları dalında Alparslan ilköğretim Okulu birinci, Bahçelievler ilköğretim Okulu ikinci, Yunus Emre İMKB İlköğretim Okulu üçüncü olurken, Liselerde ise Harran Süleyman Demirel Ç.P.L birinci, ÇEAŞ Anadolu Lisesi ikinci, Mehmet Güneş Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren okullara ödüllerini Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ile Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Akay tarafından verildi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com