Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Öğrencilerden Örnek Kampanya

Öğrencilerden Örnek Kampanya

Giriş Tarihi: 17 Mart 2010 Çarşamba 11:00
Öğrencilerden Örnek Kampanya

"Küresel Isınmaya Çözüm Olmak için, Fidan Dikin" sinde ağaçlandırma çalışması başlattılar.
kampanyası çerçevesinde her sınıfın bir ağacı olsun kampanyası ile okulun tüm bahçesi ağaçlandırıldı. Çeşitli süs bitkileri çiçek ve değişik ağaç türleri ile birlikte yaklaşık 250 fidan diken öğrenciler, diktikleri ağaçlara her hafta küresel ısınma ile ilgili bir slogan yazarak, küresel ısınmaya dikkat çekmeye çalışacaklar.
Okul Müdürü Adem Elmas, okula yeni atandığını ve okul bahçesinin ağaç yönünden eksikliklerinin olduğu gördüğünü ve bu çerçevede okulun bahçesinde 'Her sınıfın bir dikili ağacı olsun' kampanyası başlattıklarını belirtti. Elmas, tüm okulu ağaçlandırdıklarını, küresel ısınmaya karşı kendi açılarından sürdürülebilir bir çevre bilinci oluşturmak amacıyla çözüm olmaya çalıştıklarını söyledi.
Öğrencilerden İ.Halil Kaplan, ailelerinin kendilerine verdikleri okul haçlıklarından biriktirdikleri paraların bir bölümüyle fidan alıp, okul bahçesine fidan diktiklerini belirterek, "Küresel ısınmaya karşı kendi okul harçlıklarımızla da olsa engel olabiliriz. En azından yavaşlatabiliriz düşüncesiyle hareket ettik. Tek sıkıntımız ağaçları sulamak için yeterli sulama suyu bulamıyoruz. Bu konuda devlet yetkililerinden yardım bekliyoruz" dedi.
Öğrencilerin okulda bir anısı olması için 'Her sınıfın bir ağacı olsun kampanyası ile destek verdiklerini belirten 12 Fen öğrencisi Cemile Çelik, öğrencilerin fidanları ailelerinden gelen haçlıklarla aldıklarını belirterek, "Kampanyamıza bütün öğrenciler, büyük destek verdiler Bu öneriyi getiren okul yönetimine teşekkür ediyoruz Şu ana kadar dikilen ağaçları koruyarak, bu sayıyı arttırmayı düşünüyoruz" dedi.
Her insanın hayatta mutlaka dikili bir ağacı olması gerektiğini belirterek okula fidan temininde bulunan çevrede ekodede olarak bilinen İ.Halil Akkuş ise, "Doğal kaynakların insan eliyle bilinçsiz şekilde tüketilmesi küresel ısınmaya yol açar küresel ısınmanın nedeni, bilinçsiz tüketimdir. Orman arazilerinin sanayileşme ve kentleşme adı altında yok edilmesi, teknolojik malzemelerin sera gazı oluşturması gibi nedenlerle bugün küresel ısınma sıkıntısını yaşıyoruz" diye konuştu.
Ekodede Akkuş, okulun başlattığı bu kampanyaya destek olmak amacıyla kendi eko bahçesinde yetiştirdiği fidanları okula bağışladığını belirtti.
İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com