Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Öğrenciler üniversitede bostan kurdu

Öğrenciler üniversitede bostan kurdu

"Çukurova Kent Bahçeleri Projesi" kapsamında Çukurova Üniversitesi öğrencilerince üniversitede bostan oluşturuldu.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2015 Perşembe 12:08
Öğrenciler üniversitede bostan kurdu

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği tarafından doğa dostu üniversite yerleşkeleri oluşturma amacıyla başlattığı  “Doğa Dostu Kent Bahçeleri Projesi” kapsamında Çukurova Üniversiteli öğrenciler bostan kurdu. ‘Tohumlar Kampüse’ sloganıyla başlayan proje amacının şehirde ekolojik yaşam için duyarlılığın arttırılmasını sağlamak olduğu bildirildi.

Projeyle ilgili bilgi veren ÇÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü 2. sınıf öğrencisi Emine Sarıgül, “Bu proje ile tüketimin yoğun olduğu şehirlerde tüketicinin dahil olduğu ekolojik çözümler üretilmesini, modeller yaratarak şehirde de ekolojik yaşam için duyarlılığın arttırılmasını, yerel tohumların öneminin anlaşılmasını, sağlıklı gıda üretimi ve doğa dostu bahçelerin kurulması ve bu bahçeler için sorumluluk alacak toplulukların organize olmasını hedefliyoruz.” dedi.

Gıdadan ulaşıma, enerji kullanımından tüketim alışkanlıklarına kadar birçok konuda gençler olarak tüketici değil türetici olmak istediklerini ifade eden Sarıgül, “En temel ihtiyacımız olan gıdanın kaynağından uzaklaşıyor; yediklerimizin nasıl, ne şartlarda, ne kadar üretileceğinin kararını başkalarına bırakıyoruz. Oysa sorumluluğu elimize almak ve üretim sürecine bir yerinden dâhil olmak hiç de zor değil.” şeklinde konuştu.

Çukurova Üniversiteli öğrencilerin öncülüğünde startı verilen projenin ikinci etabında ÇÜ Atlı Spor Kulübü’nün çevresinde bostan kurulurken projeye ÇÜ ile birlikte 4 üniversitenin daha destek verdiği belirtildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com