Advert
Advert
Advert

Harran Öğrenci Konseyi Basınla buluştu

Harran Üniversitesi Ögrenci Konseyi Başkanı Barış Yaşar, yüksek kira fiyatları yüzünden öğrencilerin barınma sıkıntısı çektiğini söyledi.

Harran Öğrenci Konseyi Basınla buluştu
Harran Öğrenci Konseyi Basınla buluştu


ŞANLIURFA (RUHA AJANS)- Harran Üniversitesi Ögrenci Konseyi Başkanı Barış Yaşar, yüksek kira fiyatları yüzünden öğrencilerin barınma sıkıntısı çektiğini söyledi.

Harran Üniversitesi Ögrenci Konseyi Başkanı Barış Yaşar, kente görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.Konsey çalışmaları hakkında bilgi veren Yaşar, Harran Üniversitesi yönetimi ile öğrenciler arasında bir köprü olarak görev yaptıklarını söyledi.Yaşar, “Tüm sorunların takipçisi oluyoruz.Sürekli olarak fakülte temsilcileriyle bir araya gelerek sorunları birinci ağızdan dinliyoruz. Rektörlük’te öğrencilere her zaman destek oluyor.Sorunlarımıza ve taleplerimize en kısa sürede çözüm buluyor.Üniversitede yeterli etkinlik alanları yok.Bizde Konsey olarak etkinlik alanları oluşturmaya çalışıyoruz.İlk olarak Üniversitede içerisindeki bisikletleri öğrencilerimizin hizmetine sunduk.Ayrıca deniz bisikletleri de faaliyete sokacağız.Gerekli siparişleri verdik.İnşallah bahar ayında gelecek” dedi.

Şanlıurfa’da kira fiyatların çok yüksek olduğunu belirten Yaşar, “Ev sahipleri öğrencilerden yüksek miktarda kira istiyor.Bu çok yanlış.Bu yüzden öğrenciler barınma sıkıntısı çekiyor” dedi.

Yaşar, şöyle konuştu.”Üniversite ulaşım noktasında sıkıntılar vardı.Bunlar kısmi olarak giderildi.İnşallah Büyükşehir Belediyesinin tramvay projesinin hayata geçirilmesiyle bu sıkıntılar tamamıyla biter”.

harran öğrenci konseyi barış yaşar kimdir barış yaşar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı