Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Öğrenciler Avrupa'da staj yapacak

Öğrenciler Avrupa'da staj yapacak

Bursa'nın Mudanya ilçesi Mürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi AB projesine imza attı.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2014 Cumartesi 06:17
Öğrenciler Avrupa'da staj yapacak

BURSA - Mudanya’nın Mürsel köyü muhtarlığı öncülüğünde, köy halkı ve hayırsever işadamlarının katkılarıyla yaptırılan ve 2012-2013 eğitime başlayan Mürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Avrupa’da staj yapacak.

Okul tarafından 2014 teklif çağrısı döneminde hazırlanan Onkoloji Hemşireliği (ONKOHEM) adlı proje AB Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenmeye değer görüldü. Bin 482 proje arasından desteklenmeye değer görülen 221 proje arasına ONKOHEM isimli proje 47 bin 792 Euro hibe almaya hak kazandı. Erasmus + Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği programı kapsamında hazırlanan projede hemşirelik öğrencilerinin Onkoloji hemşireliği ile ilgili Avrupa da staj yapması öngörülüyor.

Proje kapsamında 2015 Nisan ayın da 30 Hemşirelik öğrencisi, iki refakatçi ile birlikte 14 gün süre ile Almanya ve İspanya’da Onkoloji hemşireliği ile ilgili staj yapacak. Öğrenciler, proje konusuyla ilgili uygulamaları yerinde görme ve uygulama fırsatı bulacaklar. Ayrıca katılımcılar proje sonunda alacakları Europass Dil ve CV belgeleriyle mesleki kariyerleri açısından iyi bir referans elde etmiş olacaklar. (Zeki Aras – İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com