Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Öğrenciler artık parmak kaldırmayacak

Öğrenciler artık parmak kaldırmayacak

Eğitimde bir devir daha bitiyor. Elektronik ölçme ve değerlendirme sistemi sayesinde öğrenciler de öğretmenler de rahatlayacak.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2012 Perşembe 11:51
Öğrenciler artık parmak kaldırmayacak
Bursa İnegöl'de eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Özel Nilüfer Safvet Koleji 2009-2010 eğitim-öğretim yılı başında tüm dersliklere Akıllı Tahta sistemi kurarak başladığı teknolojik gelişime "ActivExpression2, Oylama Cihazı" ile devam ediyor. Öğrencilerin ölçme ve değerlendirme etkinliklerine hız kazandıran bu sistem ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler sınavlarla ilgili istatistiklere anında erişebiliyor.

Elektronik ölçme ve değerlendirme sistemi sayesinde öğrenciler kâğıt üzerinde soru cevaplamaktan kurtulurken, öğretmenler de uzun zaman alan sınav sonuçlarını değerlendirme işlemini hiç zaman kaybetmeden çok detaylı bir şekilde elde ediyorlar. Ayrıca sistem sayesinde öğrenciler sorulara parmak kaldırmadan cevap veriyorlar.

Okula kazandırılan sistem, "ActivExpression2, Oylama Cihazı "adı verilen kablosuz uzaktan kumandalar ile soruların cevaplanmasından oluşuyor. Öğrenciler veri tabanında yer alan ve sürekli güncellenen testlerin tahtaya yansımasıyla soruları çözerek ellerindeki kumandadan doğru cevabı işaretliyorlar. Bütün öğrencilerin cevaplamasından sonra diğer soruya geçiliyor. Ölçme ve değerlendirmede öğretmenlere birçok avantaj sağlayan sistem ile testin bitiminde istatistiklere anında ulaşılabiliyor. Tanıdık gelmesi ve hemen kullanılabilmesi için akıllı telefona benzer bir şekilde tasarlanan cihazlar, tam QWERTY klavye, basit çoktan seçmelilerin ötesinde karmaşık yanıtlara imkân tanıyor. Kullanıcılar tam cümlelerin yanı sıra sayılar, semboller, denklemler, kesirler, doğru/yanlış, likert ölçekleri ve daha fazlasını kullanarak cevap verebiliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Bayram Yayla, "ActivExpression2, oylama cihazının tüm sınıflarda öğretmenler tarafından aktif olarak kullanılmaya başlandığını, öğrenciler için yeni bir heyecan oluşturduğunu, öğrencilerin ActivExpression2, oylama cihazı ile derslere olan ilgisinin arttığını ve ölçme-değerlendirmelerin sıkıcı olmaktan çıkarak zevkli hale dönüştüğünü söyledi. Yayla, "Öğrencilerin ve öğretmenlerin ders sırasında yanıtı hemen görmesini ve tartışmasını sağlamak amacıyla tartışmayı ve sınıfta işbirliğini teşvik ediyor" dedi.

Habertürk

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com