Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Öğrenciler adreslerine yakın okullara yerleştirilecek

Öğrenciler adreslerine yakın okullara yerleştirilecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda, TEOG yerleştirmelerinde tercihleri dışında ve ikamet adreslerine uzak okullara yerleştirilen öğrencilerin adreslerine yakın okullara yerleştirileceği belirtildi.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2014 Çarşamba 09:57
Öğrenciler adreslerine yakın okullara yerleştirilecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TEOG yerleştirmeleri ile ilgili bir açıklama yapıldı.  Yapılan açıklamada, 2014 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzuna göre yapılan yerleştirmelerde tercihleri dışında ve ikamet adreslerine uzak okullara yerleştirilen öğrenciler için kolaylık sağlandığı ifade edildi.

Açıklamada, “ Tercih yapmayan veya B grubu tercihlerinde belirttiği üç ilçe dışında ikamet adreslerine uzak okullara sistem tarafından yerleştirilmiş veya bu sebeple açık liseye naklini almış öğrencilerin adreslerine yakın ve tercihleri doğrultusunda aynı tür veya program kapsamındaki okullara nakil ve geçişlerinin il/ilçe millî eğitim müdürlükleri bünyesindeki Öğrenci Yerleştirme ve Kayıt komisyonlarınca yapılmasına imkân sağlanmıştır.” denildi.

İşlemlerin 17 Ekim tarihine kadar yapılabileceğinin yer aldığı açıklamada, “Bu kapsamdaki nakiller öğrenci velilerinin il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine yazılı talepleri doğrultusunda 2014-2015 eğitim ve öğretim yılıyla sınırlı olmak üzere, ikamet adreslerine en yakın, mesleki ve teknik Anadolu liselerine, Anadolu imam hatip liselerine veya çok programlı Anadolu liseleri bünyesindeki programlara, başvuranlar arasında puan üstünlüğü ve okulların kontenjanları dikkate alınarak dengeli bir şekilde 17/10/2014 tarihine kadar yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com