Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Öğrenci Danışma Merkezi Kuruldu

Öğrenci Danışma Merkezi Kuruldu

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala göreve geldiği günden itibaren Şanlıurfa’nın başarısı için formüller üretiyor.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2012 Cuma 17:27
Öğrenci Danışma Merkezi Kuruldu
Bugün yine bir alandaki eksikliği tamamlamak adına bir çalışmanın temelini atıyor.Daha verimli,daha ciddi bir rehberlik çalışmasının yapılması için bir komisyon kurdurarak Danışma Merkezini faaliyete  geçirdi.

Özellikle birçok öğrencimiz, puanı iyi olmasına rağmen geçtiğimiz yıllarda tercih hatası yüzünden boşta kalmaktadır.Ya da tercih yapmak için rehber öğretmene ihtiyaç duymaktadır.Bu tür sıkıntıların yaşanmaması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından YGS-LYS ve SBS sınavları sonrasında öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapmalarına yardımcı olmak ve velilerin bilgilendirilmesi için “Tercih Danışma Merkezleri” oluşturuldu.

Gayemiz, öğrencilerimizin doğru tercih yapmalarını ve sevecekleri bir mesleğe yönelmelerini sağlamaktır diyen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet PALA konuyla ilgili şunları söyledi:

Öğrencilerimiz sınav sonuçları açıklandığında paniğe kapılmadan kapısını çalacakları bir danışma merkezi kurduk.Sadece ilimizdeki öğrencilerde değil,ülkemizin her tarafındaki öğrencilerde görülen tercih hatası kavramını ortadan kaldırmak,ilerde mutlu ve verimli şekilde sürdürecekleri bir meslek sahibi olmalarını sağlamak için Rehber Öğretmenlerimiz yardımcı olacaklar. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak YGS-LYS ve SBS sınavları sonrasında öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapmalarına yardımcı olmak ve velilerin bilgilendirilmesi için “Tercih Danışma Merkezleri”ni kurduk.Tüm öğrencilerimizin ülkemize hayırlar getirecek çalışmalara imza atmalarını diliyorum.” dedi.

Merkez Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde Şanlıurfa Merkezinde 8 noktada hizmet verecek  “Tercih Danışma Merkezleri” şöyle:

1-Merkez Rehberlik ve Araştırma Merkezi
2-Şanlıurfa Lisesi
3-H.Sebiha Özlek Lisesi
4-Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Lisesi
5-TES-İŞ Anadolu Lisesi
6-Mehmet Güneş Anadolu Öğretmen Lisesi
7-İsmet Paşa İlköğretim Okulu
8-Karaköprü Narlı İlköğretim Okulu

“Tercih Danışma Merkezleri”nde 12 Temmuz 2012 ile 12 Ağustos 2012 tarihleri arasında, öğrencilerin tercih yaparken dikkat edeceği hususlar ve tercih formlarının doldurulması ile ilgili rehber öğretmenler tarafından rehberlik yapılacaktır.


Tercih Danışma Merkezlerinin 09.00 -12.00 ile 13.00-16.00 saatleri arasında hizmet sunacaklardır.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BAŞKAN EKİNCİ, GELECEĞİN LİDERLERİYLE BİRARAYA GELDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com