Advert
Advert
Advert

Ofis Altgeçidi uyuşturucu mekânı oldu

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bulunan Ofis Altgeçidi, bakım çalışmaları yetersizliği nedeniyle uyuşturucu kullananların mekânı haline geldi.

Ofis Altgeçidi uyuşturucu mekânı oldu
Ofis Altgeçidi uyuşturucu mekânı oldu

Diyarbakır'da dönemin Belediye Başkanı Ahmet Bilgin döneminde 1995 yılında yapımına başlanan Ofis Altgeçidi, 1998 yılında hizmete açıldı.

Altgeçit, aradan geçen 16 yıl boyunca hiçbir restorasyon çalışması yapılmadığı için hem yaya kullanımı bakımından elverişsiz hale geldi. Hem de uyuşturucu kullananların mekânı haline geldi.

Bunun yanı sıra fuhuş yapanların adres bırakma yeri haline gelen yaya alt geçidi, gün içerisinde dahi insanların geçmekten korktuğu bir yer haline geldi.

Merkez Yenişehir İlçesi ile Bağlar ilçesini birbirine bağlayan ve kentin ilk alt geçidi olarak bilinen Ofis Altgeçidi’nin yayalar için yapılan bölümü, uyuşturucu bağımlısı kişilerin oluşturduğu tehlike nedeniyle kullanılamaz hale geldi.

Belediyelerin asıl görevlerinden biri olan temizliğin hiç yapılmadığı, tinercilerin tuvalet ihtiyaçlarını gördüğü bir "mekân" haline gelen alt geçitte, kokudan ve gasp tehlikesinden dolayı geçmek mümkün olmuyor.

“DBP enerjisini temizlik amacıyla kullanmalıdır”

Alt geçidi kullanıp karşıya geçmek isteyen İ.H (45) adlı vatandaş gördüğü manzara karşısında şok geçirdiğini belirterek şöyle dedi; "Buranın temizliğinden belediye sorumludur. DBP hizmetteki eksikliğini kapatmak için halkın kendisine tevdi ettiği görevi yapmayarak işi olmayan siyasi konulara burnunu sokuyor. Diyarbakır halkını suni gündemlerle kandırıyor, çocukları dağa kaçırılan ailelere tazyikli, köpüklü su, iş makinaları ve zabıta gibi güçlerle saldıran DBP'nin bu enerjisini varsa sıkılacak suyunu böylesi geçilmesi mümkün olmayan yerlere temizlik amacıyla kullanmasının daha doğru olacağını" söyledi. (Hamza Adiyaman / Hüseyin İçli – İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!