Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ofis Altgeçidi uyuşturucu mekânı oldu

Ofis Altgeçidi uyuşturucu mekânı oldu

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bulunan Ofis Altgeçidi, bakım çalışmaları yetersizliği nedeniyle uyuşturucu kullananların mekânı haline geldi.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2014 Cumartesi 00:00
Ofis Altgeçidi uyuşturucu mekânı oldu

Diyarbakır'da dönemin Belediye Başkanı Ahmet Bilgin döneminde 1995 yılında yapımına başlanan Ofis Altgeçidi, 1998 yılında hizmete açıldı.

Altgeçit, aradan geçen 16 yıl boyunca hiçbir restorasyon çalışması yapılmadığı için hem yaya kullanımı bakımından elverişsiz hale geldi. Hem de uyuşturucu kullananların mekânı haline geldi.

Bunun yanı sıra fuhuş yapanların adres bırakma yeri haline gelen yaya alt geçidi, gün içerisinde dahi insanların geçmekten korktuğu bir yer haline geldi.

Merkez Yenişehir İlçesi ile Bağlar ilçesini birbirine bağlayan ve kentin ilk alt geçidi olarak bilinen Ofis Altgeçidi’nin yayalar için yapılan bölümü, uyuşturucu bağımlısı kişilerin oluşturduğu tehlike nedeniyle kullanılamaz hale geldi.

Belediyelerin asıl görevlerinden biri olan temizliğin hiç yapılmadığı, tinercilerin tuvalet ihtiyaçlarını gördüğü bir "mekân" haline gelen alt geçitte, kokudan ve gasp tehlikesinden dolayı geçmek mümkün olmuyor.

“DBP enerjisini temizlik amacıyla kullanmalıdır”

Alt geçidi kullanıp karşıya geçmek isteyen İ.H (45) adlı vatandaş gördüğü manzara karşısında şok geçirdiğini belirterek şöyle dedi; "Buranın temizliğinden belediye sorumludur. DBP hizmetteki eksikliğini kapatmak için halkın kendisine tevdi ettiği görevi yapmayarak işi olmayan siyasi konulara burnunu sokuyor. Diyarbakır halkını suni gündemlerle kandırıyor, çocukları dağa kaçırılan ailelere tazyikli, köpüklü su, iş makinaları ve zabıta gibi güçlerle saldıran DBP'nin bu enerjisini varsa sıkılacak suyunu böylesi geçilmesi mümkün olmayan yerlere temizlik amacıyla kullanmasının daha doğru olacağını" söyledi. (Hamza Adiyaman / Hüseyin İçli – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com