Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ODTÜ'deki saldırıları açık alanda namaz kılarak protesto ettiler

ODTÜ'deki saldırıları açık alanda namaz kılarak protesto ettiler

Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrencileri, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde yaşanan olayları açık alanda namaz kılarak protesto etti.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 22:44
ODTÜ'deki saldırıları açık alanda namaz kılarak protesto ettiler

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kampüsü içerisinde namaz kılan öğrencilere geçtiğimiz gün sol görüşlü bir grup tarafından saldırıda bulunulması, Atatürk Üniversitesinde okuyan  Müslüman Öğrenciler tarafından açık alanda namaz kılınarak protesto edildi.

Merkez kampus içerisindeki yemekhanenin önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik öğrenci grubu, düzenledikleri basın açıklamasıyla yaşanan saldırıları protesto ettiler.

"Namaz Müslüman coğrafyamızda yaşayan halkın en büyük değerlerindendir"

adına açıklama yapan Muaz Bezgin, Müslümanların degerlerine yapılan saldırıların mazur  görülemeyeceğini belirterek, "Bu alçak saldırganlar bilmelidirler ki; Namaz Müslüman coğrafyamızda yaşayan halkın en büyük değerlerindendir. Namaza yapılan saygısızlık, tüm halkımıza ve tüm Müslümanlara yapılmıştır. İslam’ın şiarlarına, Müslümanların kimliklerine ve değerlerine yapılan saldırıları bu halkın mazur görmesi mümkün değildir." dedi.

Bezgin, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

 "Bizler, İslami hassasiyet sahibi üniversite gençliği olarak, bir kez daha belirtmek istiyoruz ki, namaz bizim kutsalımızdır,  Kur’an bizim kutsalımızdır, Peygamber bizim kutsalımızdır. Bizler hiçbir üniversitede, konuşarak sorunları çözmek, düşünceyi ve diyaloğu öncelemek dururken, çatışma ortamını tasvip etmiyoruz. Ama söz konusu kutsal bildiğimiz değerlerimiz olduğu zaman, bilerek ve ısrarla sürdürülen terbiyesiz saldırganlıklar karşısında, edepsizlere hak ettikleri dilden cevap verme hakkımızı da saklı tutuyoruz. ODTÜ’de saldırıya, hakarete uğrayan iki gözümüzün nuru Namazımıza, Namaz kıldıkları için darp edilen kıymetli kardeşlerimize ve İslam’ın tüm aziz şiarlarına can-ı gönülden sahip çıkmayı ibadi bir sorumluluk olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencilerine de çağrı yapan Bezgin, "OTDÜ'lü sağduyu sahibi öğrenciler de tepkilerini göstermelidir. ODTÜ, böyle bir sıradanlığın, ilkeliğin ve vandallığını ürediğ bir merkez olmaktan kurtarılmalıdır." dedi.

Basın açıklamasının ardından öğrenciler yanlarında getirdikleri muşambayı açık alanda  yere sererek namaz kıldı. Dondurucu soğuğa aldırış etmeden namazlarını kıldıktan sonra dua eden öğrenciler, çevredekilerin de katıldığı duanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı. (Lokman Altun/ İsmail Zorlu-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com