Reklamı Geç
Advert
Advert

Öcalan'ın köyüne 'doğum günü' izni

Öcalan'ın köyüne 'doğum günü' izni
Öcalan'ın köyüne 'doğum günü' izni

Hakkari, Van, Mardin, Şırnak, Batman, Diyarbakır ve çevre illerden gelen 15 otobüslük konvoy, Valilik tarafındın izin verilen Abdullah Öcalan'ın doğduğu Ömerli köyüne gitti. Bin kişilik grubu Ömerli köyü girişinde Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi Fatma Öcalan ve erkek kardeşi Mehmet Öcalan zılgıtlar eşliğinde karşıladı. Kalabalık grup 6 yıl aradan sonra ilk kez Ömerli köyüne girmenin mutluluğunu yaşadı.
Kalabalık grup koşarak Abdullah Öcalan'ın evine yetişmek için izdihama neden oldu. Abdullah Öcalan lehine slogan atan grup daha sonra doğduğu evin bahçesine girdi. Öcalan'ın doğduğu evin duvarlarında terör örgütü ele başısının Suriye'deki Lübnan Beka terör kampında çektirdiği fotoğrafları asıldı. Duvarda asılı olan fotoğrafları kalabalık grup öperek sevgi gösterisinde bulundu. Birçok kişi duvardaki asılı fotoğrafları cep telefonları ile görüntüledi. Daha sonra grup Öcalan'ın evinin bahçesinde sloganlar attı. Bu sırada grup Abdullah Öcalan'ın doğduğu evin odasına girmek için izdihama neden oldu.

Odaya girenler hatıra fotoğrafı çektirdi ve Öcalan'ın duvarda asılı resimlerini cep telefonlarına çekti. İzdiham dolayısıyla birçok kişi ezilme tehlikesi geçirirken, kalabalık grup Öcalan ekmeği yedi, suyunu içti. Birçok grup Öcalan'ı doğduğu evde yöreye has olan yufka ekmeği yemek için adeta birbirileriyle yarıştı. Parti görevlisi elinde getirdiği tepsi içerisindeki yufka ekmeği vatandaşlara dağıttı. Daha sonra BDP Milletvekillerinin ve BDP Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Ayhan'ın gök yüzüne güvercin uçurması ile kalabalık grup köyden ayrıldı.

Ferhat Özer / Orhan Çiçek / İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar