Advert
Advert
Advert

Öcalan'dan darbe mesajı

İmralı'ya giden heyetle görüşen Abdullah Öcalan, darbe teşebbüsü iddialarıyla ilgili konuştu.

Öcalan'dan darbe mesajı
Öcalan'dan darbe mesajı

İmralı Adası'na giden BDP ve HDP heyeti, Öcalan'la görüşmelerini tamamlamalarının ardından İstanbul'a döndü. Öcalan'ın mesajının içerdiği bir açıklama yayınlandı.

Tarihi bir sonuç almak üzere başlattıkları sürecin geldiği noktayı tanımlamak istediğini belirten Öcalan, şunları kaydetti:

"BU CEHENNEMDEN KURTULMALIYIZ"

"Savaş bir cehennemse barış cennettir. Biz, bir ayağımızı cehennemden çıkarttık ama diğer ayağımızı da çıkarma konusunda ortaya konan engeller mani olduğu için arafta beklemekteyiz. Barış süreci amacına uygun formatlarla geliştirilmeye çalışılıyor. Bizim barış irademiz tüm engellemelere rağmen başlattığımız günkü kararlılığındadır. Fakat şu da bilinmelidir ki arafta sonsuza kadar kalınamaz. Bu cehennemi şartlardan bir an önce ülkemizi ve bölgemizi kurtarmak için herkes ivedilikle ve sarsılmayacak bir irade ortaya koymalıdır.

Yaşanan son gelişmeler de göstermektedir ki süreç bir an önce tahkim edilip, tam demokratik bir ülke inşası gerçekleşmezse içeride ve dışarıda savaş isteyen demokrasi düşmanı güçler komplolarına hız vereceklerdir. Bu topraklar son iki yüz yıldan beri hep bir darbe ateşiyle kavrulmaktadır. Bizim geliştirdiğimiz süreç anti darbecidir ve demokratik bir toplumu hedeflemektedir."

"DARBE İSTEYEN KARŞISINDA BİZİ BULUR"

"Ülkeyi bir darbe ateşiyle yeniden yangın yerine çevirmek isteyenler bizim bu ateşe benzin taşımayacağımızı bilmelidir" ifadesini kullanan Öcalan, bu ateşi söndürmenin tek yolunun demokratik barışı bir an önce getirmek olduğunu savundu.

Öcalan, Hrant Dink'in anısını selamladığını da belirterek, Dink'in ölüm yılında Ermenilere geniş kapsamlı bir mektupla seslenmeyi umduğunu kaydetti.

Kaynak: Ensonhaber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu