Advert
Advert
Advert

O müdüre kritik görev

BDP milletvekilleri ile ‘’Ben çocuk katillerinin elini sıkmam’’ diyerek tokalaşmayan Emniyet Müdürü Aydın, Ataşe olarak Danimarka’ya atandı. PKK bu ülkede çok faal. Roj TV de Danimarka’dan yayın yapıyor.

O müdüre kritik görev
O müdüre kritik görev
İzinsiz nevruz gösterileri sırasında BDP milletvekilleri ile tartışan ve ‘Ben çocuk katillerinin elini sıkmam’’ diyen Siirt eski Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın Danimarka’nın Başkenti Kopenhag’a Emniyet ataşesi olarak atandı. Aydın’ın görev yapacağı Danimarka’da, PKK terör örgütümün yoğun faaliyetleri bulunuyor ve Roj TV de bu ülkeden yayın yapıyor.
İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile bazı ülkelerdeki Büyükelçiliklere Emniyet Ataşeleri atandı. Bakü Büyükelçiliğine Giresun eski Emniyet Müdürü Cemal Levent, Brüksel Büyükelçiliğine Koryma Daire Başkanı Hüseyin Tunçoğlu, Hartum Büyükelçiliği Ardahan eski Emniyet Müdürü Abdurrahman Yılmaz ve Kopenhag Büyükelçiliğine de Kayseri eski Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın atandı.
Daha önce Siirt’te görev yapan Cuma Ali Aydın, 2008 yılındaki Nevruz gösterileri sırasında BDP milletvekilleri ile tartışmıştı. Siirt’teki gösteriler sırasında milletvekili Akın Birdal, Emniyet Müdürüne elini uzatıp tokalaşmak istemiş, bunun üzerine il Emniyet Müdürü Aydın, "Ben terör örgütünü terörist ilan etmeyenlerin, çocuk katillerinin elini sıkmam’’ demişti. Milletvekilleri Aysel Tuğluk, Akın Birdal ve Osman Özçelik ile tartışan Aydın, yasal olmayan kutlamaya izin vermemişti.
Kaynak: Gazeteport
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu