Advert
Advert
Advert

O müdür Hakkari'ye KCK için mi atandı?

Kamuoyunda tenzili rütbe olarak değerlendirilen ve medyaya 'Ergenekon ve balyoz operasyonlarının başındaki isim görevden alındı' şeklinde yansıyan haberlerin arka planında çarpıcı bir ayrıntı mı gizli?

O müdür Hakkari'ye KCK için mi atandı?
O müdür Hakkari'ye KCK için mi atandı?
Kamuoyunda tenzili rütbe olarak değerlendirilen ve medyaya 'Ergenekon ve balyoz operasyonlarının başındaki isim görevden alındı'' şeklinde yansıyan haberlerin arka planında çarpıcı bir ayrıntı mı gizli?

Ergenekon ve Balyoz operasyonlarının başındaki isim olan  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Tufan Ergüder'in geçtiğimiz hafta Hakkari'ye atanmasıyla ilgili bölgeyi iyi bilen Kanal D'nin deneyimli muhabiri Cem Tekel'den çarpıcı bir yorum geldi.

Kanal D muhabiri Cem Tekel, twitterdan konuyla ilgili yaptığı yorumlarda, Ergüder'in atamasını tenzili rütbe olarak değerlendirmenin yanlış olacağına dikkat çekerek, "Erguder, Ergenekondan balyoza bir çok kritik operasyona Ali Fuat Yılmazer'le birlikte imza attı. Şimdi Hakkarı'ye gıtmesi yeni operasyonların habercisi. Malum PKK, Hakkari ve Şırnak'ı pilot bölge görüyor. Önümüzdeki günler buralarda ciddi güç mucadelesiyle geçecek" dedi.

"HEDEF KCK YAPILANMASI"

Devletin Hakkari'de örgütü sıkıştıracağına da dikkat çeken Cem Tekel, "KCK yapılanmasını hedef alınacak. Ayrı iır devlet örgütlenmesinin ipini çekecek. Önümüzdekı sonbahara kadar bölgede çok şeyin değıştigini goreceğız Doğu artık sürgün yeri  değıl. Aksine meslekte başarının ve yükselmenin, kendini göstermenin adresi. Erguder, oraya sürgün değıl özel görevle gidiyor." diyerek son gelişmeleri yorumladı.

İşte Kanal D'nin tecrübeli muhabiri Cem Tekel'in çarpıcı yorumlar içeren o twitleri...ROTAHABER / ÖZEL

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle