Advert
Advert
Advert

Harran Üniversitesine örnek olabilir mi?

Elazığ Belediyesi Türkiye'de bir ilke imza atarak üniversite öğrencilerine bedava toplu taşıma imkanı sağladı. Bu imkanı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sağlaya bilir mi? Elazığ'daki bu proje Şanlıurfa Harran üniversitesine öğren olabilir mi?

Harran Üniversitesine örnek olabilir mi?
Harran Üniversitesine örnek olabilir mi?

Şanlıurfa'nın bu gibi projelere daha çok ihtiyal olduğu aşikarken Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin bu konuda atacağı adım merak konusu oldu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ ULAŞIM

Haber7.com'a konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 16 bin üniversite öğrencisine ücretsiz ulaşım imkanı sunduklarını ve bunun Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip olduğunu belirtti.  Yanılmaz, "Elazığ’da 40 bin üniversite öğrencisi var, bu öğrencilerden ikametgâhını Elazığ'a getirip başvuran tüm öğrencilerimiz faydalanabiliyor. Güzergâh ve kullanım hakkında bir sınır yok. Amacımız özellikle Elazığ dışından gelen öğrencilerimizin ilimizin tüm güzelliklerini, tarihini, kültürünü, sanatını görüp gezip faydalanabilmesidir. Bunun ekonomi açısından da büyük bir katkısı oldu. Öğrencilerimiz ulaşım ücreti olmasın diye üniversitelere yakın evleri tercih ederken şimdi ücretsiz olduğu için uzak yerlere gitmeye başladılar, böylece gittiği yerin ekonomisini de canlandırmış oldular” dedi.

URFA İÇİN ÇOK DAHA ÖNEMLİ!

İnanç ve tarihi turzimi açısında dünyanın sayılı kentleri arasından olan, Göbeklitepe ile birlikte Dünya tarihine yön veren Şanlıurfa'nın bunun gibi bir projeye daha çok ihtiyacı var. Şanlıurfa dışından gelen öğrencilerimizin Şanlıurfa'nın  tüm güzelliklerini, tarihini, kültürünü, sanatını görüp gezip faydalanabilmesi ve her birinin okulları bittiğinde birer gönüllü kültür elçisi olmaları açısından çok faydalı bir proje olabilir.

 

ücretsiz üniversite Şanlıurfa Harran üniversitesi Şanlıurfa Harran üniversitesi elazığ belediyesi Göbeklitepe urfa urfahaber Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..