Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam O aile hastane bahçesinden kurtarıldı

O aile hastane bahçesinden kurtarıldı

Suriye’nin Halep kentinin bir köyüne uçakların bombardımanından kaçan 30 kişilik Suriyeli 7 aileye yardım eli uzattı.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2014 Salı 11:46
O aile hastane bahçesinden kurtarıldı

Suriye’nin Halep kentinin bir köyüne uçakların bombardımanından kaçan 30 kişilik Suriyeli 7 ailenin gecenin geç saatlerinde Şanlıurfa 500 Yataklı Devlet Hastanesinin duvarının dibinde kaldığını ve burda sabahlamaya çalıştığının bilgisini alan Ş.Urfa İHH yetkilileri, aç, dışarıda ve soğuktan tir tir titreyen bu muhacir ailelere yardım eli uzattı.

Araların 8 aylık bir bebek ve 6 küçük çocuk ile 8 kadının da olduğu guruba önce bir hayırsever tarafında yemek yedirildi ve battaniye dağıtıldı. Daha sonra İHH İl Temsilcisi Behçet ATİLA kendilerine kalacak yer bulmaları için geç saatlere kadar uğraştı. Sonunda afad İl Müdürü  ile yapılan görüşmeler sonucunda İHH’nın kiraladığı münibüslerle İHH’lı gençler kontrolünde V.Şehir Mülteci kampına  götürüldüler. İHH yetkilileri geceyi ayakta geçirdiler. gece saat 03:30 ancak Urfa'ya dönebildiler.

Suriyeli bir ailenin reisi olan Muhammed el Halıd şöyle dedi;  “Allah İHH’dan razı olsun bize kalacak yer yer buldular. Bu arkadaşlar(İHH) olmasa bu gece belki soğuktan donacaktık. Günlerdir açtık, bize eşlerimize ve çocuklarımıza yemek yedirdiler, battaniye verdiler, her bir aileye 100’er TL para verdiler, şimdi de bizim için araç kiraladılar, bizi kampa gönderiyorlar. Bize bu yardımlarından dolayı çok çok teşekkür ederiz.  Allah kendilerinden razı olsun. Sayılarını artırsın.” dedi

İHH İl Temsilcisi Behçet ATİLA ise şunları dedi; “bu muhacir kardeşlerimize ensar olmalıyız.  Bu kardeşlerimize yardım etmek bize vaciptir. Onlar şu duvarın dibinde gecenin bu saatinde açken ve soğuktan donmak üzere iken ve haberiniz de var ise evde sıcak yatağında  uyumak bir müslümana bir insan yakışmaz. Bu nedenle biz arkadaşlarımız ve gençlerimizle gecenin bu saati burdayız. Mevcut imkanlarla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Fedakarlıklarından dolayı bu genç kardeşlerimize teşekkür ederim. Bizimkisi karınca misali.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

YEŞEREN ÇINARLAR PROJESİ URFA'DA START ALDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com