Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Nusaybin'de yeni çukurlar kazılıyor

Nusaybin'de yeni çukurlar kazılıyor

Mardin'in Nusaybin ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarına rağmen PKK'lilerce açılan çukur ve barikatların olduğu gibi durması halkı tedirgin ederken eski çukurlara yenilerinin eklendiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2016 Cuma 13:20
Nusaybin'de yeni çukurlar kazılıyor

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lilerce açılan çukurların kapatılması, oluşturulan barikatların kaldırılması için sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. Ancak uygulanan sokağa çıkma yasaklarına rağmen ilçedeki 250’e yakın çukur ve barikatın olduğu gibi durması halkı tedirgin etti. Çukur ve barikatta ise tonlarca patlayıcının olduğu ifade ediliyor.

Sokağa çıkma yasağı sürecinde şiddetli çatışmalara sahne olan ilçe, harabeye dönerken iki ateş arasında kalan halk ise çareyi ilçeyi terk etmede buluyor.

Olaylarda en çok mağdur olan esnaf ise çek ve senetlerini ödemediklerini, büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya olduklarını belirtiyorlar. “Artık yeter!” diyen esnaf, “Devlet, hendekleri kapatmak için hiçbir şey yapmadı. Halk epey eziyet çekti. Bir an önce bu sıkıntıların ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Halk huzur istiyor. Yeter artık diyoruz. Bu olaydan en çok esnaf çekiyor. Sivil halk çekiyor. Esnafın ödemesi aksamış durumda ve ağlayacak duruma geldiğini görüyoruz. Esnaf olarak kan ağlıyoruz. Bir an önce bu olayların son bulmasını bekliyoruz. Allah’u Teâlâ zalimleri kahrı perişan etsin. Kim bu olaylara sebebiyet veriyorsa kim bu halka zulüm yapıyorsa Allah onları kahrı perişan etsin.” dedi.

Nusaybin’de eski çukurların kapatılmadığını ve PKK’lilerin de bundan cesaret alarak yeni çukurlar kazdığını ifade eden vatandaşlar, Fırat Mahallesi’nde olan çukurların günlerdir kapatılmadığını ve aynı zamanda da Zeynel Abidin Mahallesi’ne de yeni çukurlar kazıldığını belirttiler. Sokakların perdelerle kapatıldığını ifade eden vatandaşlar, PKK'nin zulmünden kaçan Dicle Mahallesi sakinlerinin evlerin de PKK'liler tarafından el konularak talan edildiğini söyledi. (M. Salih Keskin - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com