Advert
Advert
Advert

Nusaybin'de yeni çukurlar kazılıyor

Mardin'in Nusaybin ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarına rağmen PKK'lilerce açılan çukur ve barikatların olduğu gibi durması halkı tedirgin ederken eski çukurlara yenilerinin eklendiği ortaya çıktı.

Nusaybin'de yeni çukurlar kazılıyor
Nusaybin'de yeni çukurlar kazılıyor

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lilerce açılan çukurların kapatılması, oluşturulan barikatların kaldırılması için sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. Ancak uygulanan sokağa çıkma yasaklarına rağmen ilçedeki 250’e yakın çukur ve barikatın olduğu gibi durması halkı tedirgin etti. Çukur ve barikatta ise tonlarca patlayıcının olduğu ifade ediliyor.

Sokağa çıkma yasağı sürecinde şiddetli çatışmalara sahne olan ilçe, harabeye dönerken iki ateş arasında kalan halk ise çareyi ilçeyi terk etmede buluyor.

Olaylarda en çok mağdur olan esnaf ise çek ve senetlerini ödemediklerini, büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya olduklarını belirtiyorlar. “Artık yeter!” diyen esnaf, “Devlet, hendekleri kapatmak için hiçbir şey yapmadı. Halk epey eziyet çekti. Bir an önce bu sıkıntıların ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Halk huzur istiyor. Yeter artık diyoruz. Bu olaydan en çok esnaf çekiyor. Sivil halk çekiyor. Esnafın ödemesi aksamış durumda ve ağlayacak duruma geldiğini görüyoruz. Esnaf olarak kan ağlıyoruz. Bir an önce bu olayların son bulmasını bekliyoruz. Allah’u Teâlâ zalimleri kahrı perişan etsin. Kim bu olaylara sebebiyet veriyorsa kim bu halka zulüm yapıyorsa Allah onları kahrı perişan etsin.” dedi.

Nusaybin’de eski çukurların kapatılmadığını ve PKK’lilerin de bundan cesaret alarak yeni çukurlar kazdığını ifade eden vatandaşlar, Fırat Mahallesi’nde olan çukurların günlerdir kapatılmadığını ve aynı zamanda da Zeynel Abidin Mahallesi’ne de yeni çukurlar kazıldığını belirttiler. Sokakların perdelerle kapatıldığını ifade eden vatandaşlar, PKK'nin zulmünden kaçan Dicle Mahallesi sakinlerinin evlerin de PKK'liler tarafından el konularak talan edildiğini söyledi. (M. Salih Keskin - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu