Advert
Advert
Advert

Nusaybin'de yeni çukur ve barikatlar oluşturuluyor

Mardin'in Nusaybin ilçesinde var olan çukur ve barikatlara yenilerinin eklendiği görülürken, ilçede zaman zaman şiddetli patlamalar yaşanıyor.

Nusaybin'de yeni çukur ve barikatlar oluşturuluyor
Nusaybin'de yeni çukur ve barikatlar oluşturuluyor

Mardin’in Nusaybin ilçesindeki 4 büyük mahallede yoğunlukta olan çukur ve barikatlara yenilerinin eklenmesi ve daha önce oluşturulan barikatların güçlendirilmesi halkı tedirgin etti.

Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerinde sokak ve caddelere kazınan çukur ve hendeklerin sayısının 250’nin üzerinde olduğu ifade ediliyor. Bunların yanında şimdi de Zeynelabidin Mahallesi’nde yeni çukur ve barikatlar oluşturuldu. Ayrıca Yenişehir Mahallesi’nde daha önce çukur ve barikatların bulunmadığı Paşa, Tunç ve Yavuz Selim sokaklarında da yeni çukur ve barikatların oluşturulduğu görüldü.

PKK’liler, çukur ve barikatları para karşılığında yaptırdığı iddia edilirken yemeklerini de sokak sakinlerine yaptırdıkları belirtildi. Çukurların kazılmasında Nusaybin Belediyesi’ne ait kepçelerin de kullanıldığı ifade edilirken bazı vatandaşların araçlarının d gasp edildiği kaydedildi.

Bu arada; Şirin Bulvarı’ndaki Ahmet Kaya Köprüsü mevkiinde ardı ardına iki şiddetli patlama meydana geldi. Patlamalardan sonra bölgeden silah sesleri yükseldi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa sınırında hareketli günler…
Şanlıurfa sınırında hareketli günler…
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"