Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Nusaybin'de sağlık ve ilaç hizmetleri

Nusaybin'de sağlık ve ilaç hizmetleri

Mezopotamya Eczacı Hareketi, Nusaybin'de sağlık ve ilaç ulaşımının oğlan üstü koşullarda yürütüldüğünü belirtti.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2015 Pazartesi 10:15
Nusaybin'de sağlık ve ilaç hizmetleri

Mardin merkez Artuklu ilçesi Karayolu Parkı’nda bir araya gelen Mezopotamya Eczacı Hareketi üyeleri, Nusaybin’de uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama yaptı.

Grup adına Mezopotamya Eczacı Hareketi Sözcüsü Tevfik Aydın, Temmuz ayından bu yana bölgede yaşanan çatışma ortamı ve sokağa çıkma yasaklarından dolayı halkın, en temel insani haklardan mahrum bırakıldığını söyledi.

Sokağa çıkma yasakları boyunca can güvenliği endişesi ile eczacılar ve eczane çalışanlarının, eczanelerine ulaşamayıp eczanelerini açık bırakamadığını ifade eden Aydın, “Nusaybin Kaymakamlığının aldığı karar ile 13 Kasım Cuma saat 21.00’den beri Nusaybin'de uygulanan sokağa çıkma yasağı bugün itibari ile 10. gününe girmiştir. Nusaybin'de yasağın başladığı saatlerden şimdiye kadar halkın sağlık hizmetine ve ilaca ulaşması olağanüstü koşullarda yürütülmektedir. Uygulanan sokağa çıkma yasağının sebep olduğu can güvenliğinden dolayı nöbetçi eczaneler dahil Nusaybin'deki hiç bir eczanemiz ilaç sunum hizmeti verememektedir. Nusaybin Devlet Hastanesi yönetiminin talebi ve desteği ile hastane içinde, bir odada geçen pazar gününden beri Nusaybinli eczacı meslektaşlarımız halka gönüllü olarak seyyar eczane hizmeti vermektedir. Sürdürülebilir ve sağlıklı olmayan bu yöntemle halkın ilaca ulaşmasının sağlanması mümkün değildir.” dedi.

Aydın, Nusaybin’deki durumun bir önce düzelmesi gerektiğini sözlerine ekledi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com