Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Noel kutlamaları nesilleri kimliksizleştirme projesidir"

"Noel kutlamaları nesilleri kimliksizleştirme projesidir"

'Müslüman noel kutlamaz' sloganıyla basın açıklaması yapan Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanlığı Gençlik Kolları, noel kutlamalarının genç nesilleri kimliksizleştirme projesi olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2015 Pazar 09:44

Balıklı parkında bir araya gelen Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanlığı Gençlik Kolları, Türkiye'de yılbaşı kutlamalarının son yıllarda arttığına dikkat çekerek noel kutlamalarının genç nesilleri kimliksizleştirme projesi olduğunu vurguladı.

Saadet Partisi Gaziantep Gençlik Kolları adına basın açıklamasını Gençlik Kolları Başkanı Mustafa İslam okudu. Milletleri millet yapan en önemli unsurun o milletin tarihi, inancı, kültürü ve ortak değerleri olduğunu belirten İslam, bir milletin kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültür ve değerlerine sarıldığı ölçüde, sağlam bir gelecek inşa edebileceğini söyledi.

Manevi değerlerinden uzaklaşan ve kendi kültürüne yabancılaşan milletlerin sadece değerlerini değil bir gün özgürlüğünü de kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağına dikkat çeken İslam, “Tarih bunun dramatik örnekleriyle doludur. Bu gerçekler apaçık ortadayken son yıllarda ülkemizde giderek artan bir şekilde noel kutlaması çılgınlığı yaşanmaktadır.” dedi.

Noel kutlamalarının ne tarihimizde, ne geleneklerimizde ve ne de inancımızda hiçbir yerinin olmadığına vurgu yapan İslam, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sahte sevimliliği ve kırmızı pelerini ile ekranlarımızı, caddelerimizi, vitrinlerimizi işgal etmiş bir noel baba vardır. Ne tarihimizde, ne geleneklerimizde, ne inancımızda hiçbir yeri olmayan noel baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür. Noel baba genç nesilleri kimliksizleştirme projesidir.” dedi.  (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com