Advert
Advert
Advert

"Noel kutlamaları nesilleri kimliksizleştirme projesidir"

'Müslüman noel kutlamaz' sloganıyla basın açıklaması yapan Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanlığı Gençlik Kolları, noel kutlamalarının genç nesilleri kimliksizleştirme projesi olduğunu belirtti.

Balıklı parkında bir araya gelen Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanlığı Gençlik Kolları, Türkiye'de yılbaşı kutlamalarının son yıllarda arttığına dikkat çekerek noel kutlamalarının genç nesilleri kimliksizleştirme projesi olduğunu vurguladı.

Saadet Partisi Gaziantep Gençlik Kolları adına basın açıklamasını Gençlik Kolları Başkanı Mustafa İslam okudu. Milletleri millet yapan en önemli unsurun o milletin tarihi, inancı, kültürü ve ortak değerleri olduğunu belirten İslam, bir milletin kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültür ve değerlerine sarıldığı ölçüde, sağlam bir gelecek inşa edebileceğini söyledi.

Manevi değerlerinden uzaklaşan ve kendi kültürüne yabancılaşan milletlerin sadece değerlerini değil bir gün özgürlüğünü de kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağına dikkat çeken İslam, “Tarih bunun dramatik örnekleriyle doludur. Bu gerçekler apaçık ortadayken son yıllarda ülkemizde giderek artan bir şekilde noel kutlaması çılgınlığı yaşanmaktadır.” dedi.

Noel kutlamalarının ne tarihimizde, ne geleneklerimizde ve ne de inancımızda hiçbir yerinin olmadığına vurgu yapan İslam, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sahte sevimliliği ve kırmızı pelerini ile ekranlarımızı, caddelerimizi, vitrinlerimizi işgal etmiş bir noel baba vardır. Ne tarihimizde, ne geleneklerimizde, ne inancımızda hiçbir yeri olmayan noel baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür. Noel baba genç nesilleri kimliksizleştirme projesidir.” dedi.  (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret